Rozhovor: Legendy? Něco mezi výstavou, autosalonem, motosalonem a festivalem!

První ročník motoristické slavnosti Legendy už klepe na dveře. Zakladatel Lubor Kos popisuje, proč přípravy trvaly pět let a jak náročná byla cesta od myšlenky k realizaci.

Zakladatel motoristické slavnosti Legendy se netají přirovnáním k slavnému festivalu rychlosti v britském Goodwoodu, ve kterém hledal největší část inspirace. Motoristických setkání podobného rázu existuje u nás nespočet, většinou se však jedná o setkání příznivců jedné značky nebo klubu, mnohdy také pouze jednoho druhu dopravního prostředku. Ještě nikdy u nás ale neproběhlo podobné setkání, které by všechny spojovalo bez rozdílu značky, stáří nebo počtu kol.


Podobně jako tradiční britská předloha se bude i první ročník české slavnosti Legendy odehrávat v krásném prostředí parku, konkrétně v areálu PN Bohnice v Praze, a kromě řady veteránů a youngtimerů z řad automobilů si na své přijdou i milovníci jedné stopy. Akce však není určena pouze pro fanoušky světa rychlých kol, na své si přijdou i celé rodiny s dětmi.

Vyzpovídali jsme proto Lubora Kose, duchovního otce myšlenky, jak se nápad na uspořádání slavnosti vlastně vůbec zrodil, kolik obnáší úsilí její realizace a na to nejzajímavější, na co se můžeme těšit. Vedle všemožných vozidel se můžeme těšit také na řadu významných osobností nejen z naší kotliny, ale také ze světa, se kterými bude možné prohodit pár slov. Bude toho skutenčně požehnaně a především to bude stát za to! Už 14. – 15. června v Bohnicích.

29.5.2014 2:30| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist