Rozhovor: KSA je pro ty, kdo se chtějí naučit dokonale ovládat své auto ve všech podmínkách.

Zakladatel Klubu sportovních aut, Nikolaos Seizis, má právo bilancovat, KSA se chystá na oslavu desátého výročí. Víme ale také, na co se můžeme těšit ještě před oslavou jubilea a kdy vypukne největší sraz sportovních aut v Brně.

Klub sportovních aut se pomalu a jistě blíží k desátému výročí od založení, takže jej není třeba asi většině čtenářů představovat, nicméně přesto – o čem KSA je, pro koho? A pro koho třeba není?
Auta byla mojí vášní již od dětství a vždy jsem snil o sportovním voze. Když se mi tento sen splnil, chtěl jsem umožnit i ostatním, kteří mají stejnou zálibu, sdílet tyto krásné zážitky. Klub je tedy určen pro milovníky sportovních aut a hlavně pro ty, kteří se chtějí naučit dokonale ovládat své auto ve všech podmínkách.


Chtějí na sobě neustále pracovat a pečlivě trénovat. Také pro ty, kteří chtějí poznávat nové přátele se stejným zaměřením a zažít tak spolu spoustu nezapomenutelných zážitků. A pro koho není? Nikdo takový není, protože pořádáme i různé kurzy, například kurzy sportovní jízdy na okruhu, driftování na sněhu a ledu, či kropených plochách, kde se člověk naplno sžije se svým vozem a smyk ho pak již nikdy nepřekvapí, takže KSA je opravdu pro každého kdo má sportovní vůz a chce si zdokonalit své jízdní vlastnosti.

Zmínil jsem desáté výročí KSA, ale o tom až za chvíli, teď se podívejme na nejbližší budoucnost, na co se mohou aktuálně těšit členové KSA, respektive jaké jsou před námi akce, na které mohou dorazit nejen členové klubu, ale i příznivci sportovních aut, kteří členství v KSA nemají?
Na co se mohou jak členové KSA, tak i veřejnost opravdu těšit je jistě jedna z největších akcí ve střední Evropě, teď o víkendu 3.-4.května na Masarykově okruhu v Brně. Jedná se o mezinárodní sraz sportovních vozů. Jde o nádhernou dvoudenní, víkendovou, akci plnou luxusních vozů všech možných značek, největším počtem členů KSA, tedy báječných lidí se společným koníčkem, krásných hostesek a špičkové organizace. Každý rok zdobí v tento květnový víkend přes 300 překrásných vozů z Česka, Slovenska, Slovinska, Švýcarska, Německa či Itálie. Akce je otevřena i pro veřejnost, takže každý se může přijít podívat na ty největší skvosty…a všechny na jednom místě během jednoho víkendu.

Jak funguje Fan Club KSA, hlásí se zájemci? Jaké výhody mohou členové Fan Clubu využívat oporti běžných návštěvníkům akcí KSA bez členství?
Fun Club KSA jsem založil pro milovníky luxusních vozů, ale žádné nevlastní. Sdílí však stejnou filozofii jako KSA. Výhod tohoto členství je velká spousta. Veškeré vstupy na akce KSA pro veřejnost zdarma. Zdarma budou 2x ročně dostávat krásný luxusní klubový magazín. Dále možnost získat poukázku na svezení ve sportovním voze, a to za doporučení dalšího člena FunClubu.

Zobrazit všechny fotografie

Možnost zúčastnit se leteckých akcí KSA jako je autosalon v Ženevě, Goodwood v Anglii, Race of Champions, nebo navštívit spolu s KSA fabriky Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani – tedy dostat se na místa, kam není jednoduché se dostat. Dále mají možnost čerpat výhody České Pojišťovny, tedy výhodné povinné či havarijní pojištění na svůj vůz. Fun Club KSA je pouze pro prvních 2000 a registrace probíhá na webu KSA www.klubsportovnichaut.cz.

Z trochu jiné strany, KSA má trvale maximální počet 500 členů, v průběhu ale vím, že někteří odcházejí a jiní přicházejí. A s tím se mění i složení aut v klubu. Jaká značka je teď zastoupena nejvíce? A jaká naopak nejméně, tím mířím zejména na opravdové speciality a unikátní stroje.
Ano, našich 500 členů vlastní celkem 700 sportovních vozů a nejvíce je zastoupena značka Porsche, celkem 169 vozů Porsche, nejméně pak a také mezi největší skvosty našeho klubu jistě patří Bugatti Veyron, Maserati MC12, Jaguar XJ220, Porsche Carrera GT a mnoho dalších…

Je možné ty nejatraktivnější automobily vidět reálně na akcích? Třeba Bugatti Veyron, Maserati MC 12 a podobně?
Ano, samozřejmě. Členové klubu mohou přijet na akci kterýmkoliv vozem. A na tomto květnovém mezinárodním srazu bude tedy možnost vidět jen ty nejlepší vozy a všechny na jednom místě.

KSA už ze své podstaty evokuje činnost v oblasti sportovních aut, v nabídce je pro letošní sezony i akce s „nesportovními“ vozy. Výprava s SUV – to bude nějaký offroadový maraton, nebo co mají řidič těchto aut čekat? Pravda je někdy taková, že majitel SUV do terénu ani jet nechce…
Ano, ve svých řadách máme velké množství členů, kteří vlastní vůz SUV. A aby si naši sportovní miláčkové po nabité sezóně odpočinuly, vymysleli jsme výlet s jinými vozy. Nejedná se však o žádný offroad, ale o lehký terén.
Místo pro tento výlet jsme vybrali Rakousko a oblast Zell am See, oblast s krásnou horskou přírodou. K dispozici nám bude jeden z nejhezčích hotelů, který s KSA navštěvujeme. Čeká nás tedy příjemný hotel s vynikající gastronomií a každý den jistě využijeme příjemné hotelové wellness.

Také budeme moct prožít exhibiční jízdu opravdu náročným terénem, kdy nás svezou offroadem. Dále budeme jezdit různé trasy svými vozy, avšak opravdu pouze lehký terén. Doprovázet nás bude jedno technické vozidlo pro případ jakékoliv poruchy. Po cestě si vždy někde rozděláme táborák a upečeme nějakou tu dobrotu. Bude to jistě nezapomenutelný výlet plný adrenalinu, party skvělých lidí a příjemných zážitků.

Mluvili jsme o 10 výročí, to sice není úplně ta dveřmi, ale proslýchá se, že se chystají velké oslavy. Lze alespoň částečně nastínit, jak bude KSA svých deset let slavit a jestli se některých akcí bude moc zúčastnit i veřejnost?
Je to až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Příští rok to bude opravdu už deset let s KSA. Jsem na KSA a své členy velmi hrdý a vděčný za prožití spousty nezapomenutelných zážitků, a proto se budu snažit připravit tu nejvelkolepější oslavu. Nic však zatím prozrazovat nechci, pouze to, že se všichni mají opravdu na co těšit.

28.4.2014 12:51| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist