Rozhovor: Kolem světa jsem chtěla jet už od dětství

Rok a dva měsíce můžete prožít různými způsoby. Jen málokoho asi napadne sednout na motorku a vyrazit sám na cestu kolem světa.

Kataríně Vrábelové je třiadvacet let, miluje přírodu, čokoládu, exotické ovoce, motorky a samotu. Ne, teď jste nenarazili na žádný inzerát ze seznamky, to v žádném případě, tohle je velice stručná charakteristika motorkářky, která se rozhodla sama objet celý svět.

Čeká ji přes sedmdesát tisíc kilometrů, průjezd více než čtyřiceti zeměmi, samota, adrenalin… My jsme s ní před odjezdem udělali exkluzivní rozhovor.

Jak tě napadlo udělat takovou věc? Jet kolem světa…
Asi už od dětství, nejdřív podle pohádek, pak podle filmů, ale nikdy jsem neřešila jestli na motorce, to přišlo až později. Já jezdím na motorce od patnácti let, tak bylo jasné, že nepůjdu pěšky.​Budeš spát v hotelích?
Beru si určitě stan. A většinou v zemích mimo Evropu tě lidé zvou domů. Tohle chci zažít, tu kulturu. Když člověk jede po hotelích, tam to nezažije. Ale určitě se hodí, když se po týdnu vyspím na normální posteli, dám si sprchu, snídani.

Máš naplánovanou cestu, aby ti vždycky vyšlo palivo? Nebo pojedeš jen tak?
Tak plán vůbec nemám.​Co s sebou vezeš?
Naštěstí mám málo místa, takže nepovezu žádné zbytečnosti. Pár kusů oblečení, jeden krém na obličej. Ale beru si barvu na vlasy a pár plechovek „poslední záchrany“ v podobě Rockstar energy drinků. Té barvě, to se všichni smějí, vím, že je to trochu neobvyklé, ale jinak jen samé běžné věci. Jeden kufr – v tom budu mít nahrádní díly. A ten druhý… se nějak naplní. A cigarety..

Poslední otázka, máš z něčeho strach?
Strach? Ne… Strach je jen nedostatek lásky.

Celý rozhovor s Katarínou najdete na našem webu Prochlapa.cz

5.12.2012 9:15
Více o tématu: Evropanápojovoce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist