Rozhovor: Automobilové závody jen pro ženy? Přikláním se k názoru závodit společně.

Veronika Cichá je aktuálně asi naše jediná žena ve formuli. Závodí proti mužům, a tak by to podle ní také mělo zůstat.

Veronika Cichá o sobě dává stále více vědět a není to jen tím, že je jako (velmi atraktivní) žena v ryze mužském závodnickém poli nepřehlédnutelná, třeba i díky „holčičím“ polepům závodních speciálů a designu helmy. Mluví za ni její výsledky.


Jak sama říká, tak „v roce 2010 vůbec poprvé sedla do vrchařského speciálu a zkusila závod do vrchu. Nevedla jsem si vůbec špatně a hrozně mě to bavilo a od té doby mě od volantu nikdo nedostal.“ A skromně doplňuje, že je „v motoristickém světě ještě v plenkách, protože jsem předtím nikdy nezkusila motokáry nebo tak, začala jsem ve třiadvaceti rovnou s kopcema. Po čtyřech letech jsem kopce ukončila a začala moji první sezonu hned v druhé nejrychlejší formuli a to v Dalara GP2.“

Jak hodnotíte přechod z kopců do formule?
Spousta lidí se mě ptá co je lepší jestli kopce nebo formule, ale já na tuto otázku nemůžu odpovědět, protože se to prostě nedá srovnat – je to úplně odlišné. Mám za sebou 5 závodních víkendů a vždy jsem dojela do cíle – někde se dařilo lépe někde méně, mám se hodně co učit, protože to není tak lehké, jak to možná vypadá. Jak po psychické, tak i po fyzické stránce.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Nedávno se v médiích rozjela debata na téma ženy v F1, jedna skupina (včetně závodnic) říká, že je potřeba vytvořit oddělenou ženskou kategorii, druhá skupina říká, že ne – že je třeba závodit společně. Co vy na to? A jak vlastně „vycházíte“ s muži při závodech?
Také se přikláním k názoru závodit společně. Není důvod to dělit – máme stejné podmínky, tak proč to neporovnat? Já s muži vycházím velice dobře a v boxech vždy panuje přátelská atmosféra, ale na závodní dráze mi kolegové nic nedají zadarmo.

Nejbližší podnik, kde vás uvidíme, je tuzemský víkend ETCC + BOSS GP + Superkart v Brně. S čím do závodu nastupujete?
Nastupuji zde se svojí „růžovou bestií“ GP2 a doufám, že se mi podaří oba závody dokončit a zlepšit si svůj osobní čas ze začátku sezony z testování o několik sekund. Je to domácí závod a přijede se na mě podívat nejen moje rodina, ale i přátelé a známí, tak to bude určitě jiné, ale moc se těším a doufám, že nám bude počasí přát.

Veroniku, a nejenom ji, můžete vidět o tomto víkendu na okruhu v Brně!


4.9.2015 12:38| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist