Řidičský průkaz

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu, jak postupovat v mém případě. Dne 24.1.2021 jsem byl kontrolován PČR – test na alkohol vyšel negativní a test na drogy pozitivní na amfetamin a metanfetamin. Nechápal jsem, jak je to možné a pak mi přítelkyně napsala, že v lécích, které mi dala na ucpaný nos je látka pseudoefedrin a že to je jediné vysvětlení.
Týden předtím jsem je začal brát, protože mi nebylo dobře- bolelo mě nad očima a měl jsem ucpaný nos. Nemohl jsem si však dovolit jít na neschopenk, protože jsem akorát nastoupil do nové práce, navíc moje přítelkyně byla v karanténě a tudíž z finančních důvodů jsem k doktorce nešel. Přítelkyně byla měsíc předtím u lékařky s těmi samými příznaky a tak v dobré vůli jsem bral léky, které jí doktorka napsala. Bral jsem Erdomed a Clarinase, a právě v léku Clarinase je obsah pseudoefedrinu a o tom já jsem neměl tušení.
Když mě policisté odvezli na odběr krve,akorát mi přišla sms od přítelkyně s informací o tom léku- samozřejmě jsem to ihned nahlásil doktorovi co mi bral krev.
ŘP mám od května 2020- soud upustil od půlky trestu za jízdu bez ŘP pod vlivem omamných a psychotropních látek a to podmínečně.. Žádal jsem o zkrácení z toho důvodu, že již nejsem uživatelem drog a věděl jsem, že tedy o ŘP z tohoto důvodu přijít nemohu. Potřebuji ho ke své práci, jsem automechanik a jsem si vědom toho, že jeden přestupek mě může stát řidičák. Chtěl bych se zeptat jaké mám možnosti? Co mi hrozí na porušení rozhodnutí soudu o podmínečném vrácení ŘP? Bere se ohled na to, že jsem užíval tyto léky? Jak se mohu bránit? Prosím Vás o pomoc, radu či cokoliv. Sám si nevím rady a tato situace je pro mě velice nepříjemná.
Děkuju moc za Vaši odpověď.
S pozdravem

Odpověď

Dotaz ještě nebyl zodpovězen. Zkuste to prosím později.
19.2.2021 5:34
Více o tématu: přestupektest

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist