Řidiči, pozor na poslední školní den! Co vám hrozí?

Poslední školní den před prázdninami bývá kritický - nejen pro řidiče, ale i pro ostatní účastníky provozu. Víme, na co si dát pozor a jak se vyhnout problémům.

Některé školy už zavřely koncem minulého týdne, ale nejhorší situace se očekává tento čtvrtek a pátek. Poslední školní dny hrozí řidičům hned několik neobvyklých nástrah, takže se pojďme podívat, na co si dávat největší pozor.

Rozjívení caparti
Nejrizikovější skupinou budou děti. Mozečky jim kompletně vypnou a když si k tomu připočtete mediální masáž ve stylu „chodec má na přechodu absolutní přednost„, připravte se na Armageddon (nebo je lepší říct Carmageddon?). Malí výrostci budou pobíhat všude kolem, silnice nesilnice, takže dávejte velký pozor. Nikdo se nebude ten den ptát, kdo je v právu a jakou brzdnou dráhu má auto z 50 km/h…

DOPORUČUJEME: Řidiči, naučte se bránit – 10 tipů pro jednání s policiíVystresovaní a také sváteční řidiči
Plno lidí se chystá také na dovolenou, neboť chtějí využít státních svátků první červencový týden. Připravte se proto na fronty u obchodních center a na to, že spoustě lidem ujedou nervy. Za plno problémů budou moci také sváteční řidiči, kteří si s plynulostí provozu hlavu nelámou a  neřeší, že svými reakcemi lenochoda tříprstého přivodí spěchajícím řidičům infarkt.

Čtěte také: Pomalí řidiči jsou nebezpeční, ukázal průzkum
Znáte pět častých případů řidičské bezohlednosti, o nichž se mlčí?

Všudypřítomná policejní buzerace
Očekávejte, že se to teď bude všude hemžit policejními hlídkami. Pozor si dávejte na zdánlivě nesmyslných omezeních, sem tam se může objevit i třicítka na místě, kde je obvykle padesátka. Ale určitě víte, jak „výnosná“ dokáže taková třicítka někde na dvouproudovce za městem být. A někde u školy to na materiální aspekt přestupku uhrajete jen těžko…Co dělat
Nastavte si dobře sedačku a koukejte kolem sebe. Jestli nevíte, jak správně v  autě sedět a jak se dívat, doporučujeme články Jak být lepším řidičem: kapitola 1. – správné sezení za volantem je základ a také další kapitolu o vedení pohledu. Prostě dávejte hlavně v obci větší pozor, netelefonujte, nepište esemesky, nesvačte a nevybavujte se se spolujezdcem.

Především ale aspoň tento den raději slepě dodržujte rychlostní limity. Jak už jsme psali výše, poslední školní den to pak těžko uhrajete na materiální aspekt přestupku, když vás vyfotí, jak jedete 45 km/h na třicítce někde u školy, i když je to dvouproudová silnice se semaforem a široko daleko nebylo jediné dítě…

Mohlo by vás zajímat: Jak být lepším řidičem – Buďte slušní k ostatním

Co nedělat
Nesnažte se ostatním vnucovat svou pravdu o pravidlech provozu. Bude lepší těchto pár dní stáhnout ocas a raději se s nikým nehádat.
Nejezděte agresivně, ať v ostatních nepodněcujete nějaké choutky něco vám oplácet.
Neblokujte schválně spěchající a nerozdmýchávejte konfliktní situace.
Neupozorňujte na sebe troubením, protáčením pneumatik a vytáčením motoru. Policie bude mít oči, uši a radary na stopkách.

27.6.2012 7:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist