Revoluce v autoškolách – ženy musí být zahaleny!

Autoškoly čekají velké změny. Podle nové směrnice EU a navazujícího zákona budou muset ženy chodit ke zkouškám kompletně zahaleny do muslimské burky.

Jestli jste žena a teprve se chystáte dělat řidičský průkaz, čekají vás velké změny. Tedy, ani ne tak v zákoně o silničním provozu, jako spíše ve způsobu oblékání. Podle nového zákona, který vychází ze směrnice Evropské unie o genderové vyváženosti, budou muset ženy chodit do autoškol zahaleny.

Ptali jsme se na ministerstvu dopravy, ale tam nás honili od čerta k ďáblu, až pak se nám podařilo získat prohlášení tiskového mluvčího: „S tím nošením muslimské burky my nic neuděláme, jen musíme upravit legislativu podle směrnic Evropské unie.“ Prý celý nápad vzešel z hlavy levicové europoslankyně Kartiky Tamary Liotardové. Ta už třeba proslula tím, že prosazuje v Evropské unii zákaz porna.

Zatímco jsme se toho od ministerstva dopravy moc nedozvěděli, mnohem sdílnější byl předseda Unie českých autoškol. „Je to poměrně radikální krok, ale pokud mohu být upřímný, vítám to,“ říká k tomu předseda. Podle něj totiž ženy často zneužívají svého vzhledu k tomu, aby jim zkušební komisař v autoškole leccos odpustil. A pak dostanou řidičský průkaz, aniž by byly řádně připraveny.

„Stává se nám, že zatímco student/muž udělá nějakou drobnost, komisař ho nekompromisně od zkoušky vyhodí. Ale řidičce ženě takové přešlapy, jako třeba nepoužití zpětného zrcátka, blinkru nebo zhasnutí auta při rozjezdu, zpravidla projdou,“ dodává ještě předseda.

Muslimská burka asi nebude pro všechny úplně pohodlná, ale je to prý jediná cesta, jak zajistit, aby se ženy v autoškolách nespoléhaly na své našpulené rty, krátké minisukně a hluboké výstřihy. Letos ale ještě zákon platit nebude, s jeho zavedením se počítá na 1. dubna 2014.

1.4.2013 8:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist