RETRO: Greenpeace protestuje, Porsche vtipkuje

Militantní organizace zelených aktivistů se utábořila před branami Porsche. Přivítaly je transparenty.

pozn. redakce 27. 7. 2012: Čas utíká, svět se mění… Zatímco přesně před pěti lety si Porsche dělalo z militantních ekofašistů od Greenpiss srandu, dneska má v koutě stažený ocas a chlubí se tím, jak model 911 jezdí za 7 litrů. Kam se poděla německá důstojnost?

Poté, co podobnou akci uspořádali v pondělí před továrnou BMW, přišli aktivisté Greenpeace protestovat i před brány Zuffenhausenu. Přivezli s sebou Porsche Cayenne přebarvené na růžovo, na které nalepili prasečí uši a rypák. Tím chtěli říct, že Porsche je „klima-svině“. To není nic nového, Greenpeace si myslí jen to nejhorší o jakékoliv automobilce a čím dražší a zábavnější auta vyrábí, tím hůř.

Čtěte také: TOP GEAR – Fakta o emisích

Porsche má ovšem své informace a demonstrace je nijak nezaskočila. Na transparenty odpověděli svými transparenty. První s dávkou až neněmeckého sarkasmu hlásal „Dokázali jsme to! Greenpeace už demonstruje i před Porsche! Vítejte!“, druhý už se k celé věci stavěl trochu vědečtěji. Na environmentální hesla zelených mužíků automobilka odpověděla fakty na druhém transparentu, který měl nadpis „Co je dobré vědět“.

– Porsche přispívá ke znečištění ovzduší dopravními prostředky měrou 0,1%
– Porsche má nejnižší emise CO2 přepočítané na výkon jednoho koně
– Porsche sníží emise CO2 do roku 2012 o více než 20 procent
– Porsche uvádí hybridní motor: spotřeba méně než 9 litrů na 100 km
Zástupci Greenpeace se v odpovědi nechali slyšet, že emise CO2 jsou v prípadě Porsche stejně ještě příliš vysoké a basta. A že připravovaná hybridní technologie stejně jenom zvedne už tak vysokou hmotnost, která je na vině vysoké spotřebě. Porsche zkrátka podle nich míří „špatným směrem“.

Automobilka svou vtipnou komunikaci s protestujícími uzavřela třetím transparentem, který hlásal: „Drazí přátelé z Greenpeace: Porsche je lepší, než si myslíte. Dobrá zpráva je, že Davida taky podceňovali, když šel na Goliáše.“

Nás by jen zajímalo, jak Greenpeace své praso-Porsche na demonstraci dostalo. Pokud ho přivezli na plaťáku, taženém těžkými valachy, v pořádku. Pokud s ním přijeli po ose, možná by si ouška a čumáčky měli připevnit na vlastní zelené obličeje.

Honza Koubek

27.7.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist