Reportáž: Winter Drift AmaterCup na okruhu v Sosnové

Na zimní řidičský den na závodním okruhu je ideální na dráze sníh, to je jasné. Jenže bokem se dá jezdit bez potíží, i pokud zima začne mít svou (paličatou) hlavu.

Když jedete na řidičskou akci, která se jmenuje Winter Drift, tak nějak automaticky očekáváte, že se bude jezdit na sněhu, že základní nosnou myšlenkou celého podniku bude jízda bokem po bílém kluzkém podkladu. Jenže, to bychom nesměli být v Čechách a zima by nesměla dělat naschvály.


Je jasné, o čem je řeč, pokud si vzpomenete, jak moc u nás v tomto roce sněžilo, tak vám budou stačit prsty na jedné ruce, pokusíte-li se spočítat všechny dny se sněhovou nadílkou. Takže když jsme dorazili do Sosnové u České Lípy na závodní okruh, sníh na dráze samozřejmě nebyl.

Ale…! To vlastně až tak nevadilo, protože pořadatelé z AmaterCupu (připomínám, že znáte jako našeho partnera z ankety Internetové auto roku), zajistili kropení celé dráhy a tak bylo o minimální přilnavost postaráno. V depu okruhu se sjela auta nejrůznějších značek, od těch japonských až po německou klasiku.

Šlo o modely nejrůznějších ročníků – čerstvé novinky, například Subaru BRZ, nebo ale také stará BMW řady 3 první generace. Na tom zase až tak nezáleželo, jezdil každý s tím co měl a tak jak uměl. Takže k vidění byly krásné táhlé „boky“ stejně jako první pokusy dostat zadní kola do řízeného smyku – žádný učený z nebe nespadl a tohle byla ideální příležitost, jak na sobě řidičky zapracovat.

Jak na akcích tohoto typu bývá, občas nevydržela technika, jindy zase pohořel „článek“ mezi volantem a sedačkou a tak bylo k vidění pár (neškodných co do zdraví) kolizí. Utrpěly jen nějaké plechy, a možná sebevědomí a hrdost. Každopádně jezdilo se celý den bez omezení, a jezdili jsme i my.

S čím jsme do Sosnové vyrazili? S kompaktním francouzským hatchbackem – test Peugeotu 308 přineseme za pár dnů. A pak také skutečnou specialitou – článek o ní si ale zatím schováme na nějakou výjimečnou příležitost, prozradíme jen, že o sobě auto dávalo na dráze řádně vědět a že bylo nejen slyšet na stovky metrů daleko, ale také vidět, a že cestující mohli jezdit i v horizontální poloze.

tit. foto: petrbaca.cz

12.2.2014 9:55| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist