Reportáž: Retro Chrchel 2014

Závody, srazy a výstavy s retro tématikou mohou být velké a opulentní, anebo také menšího rázu, o to více ale srdečné a kamarádské.

Jistěže, o předchozím víkendu byly v oblasti motorismu skloňované zejména Legendy, i my jsme se jim věnovali, nicméně daný červnový víkend nebyl jen o Legendách. A tak zatímco v Bohnicích se návštěvníci akce Legendy mohli kochat historickými i současnými motocyklovými a automobilovými skvosty v maximální možné míře, ve vesničce Hať na opačném konci republiky se museli benzínoví nadšenci spokojit s mnohem skromnější podívanou.


Jel se zde totiž první ročník recesistických závodů Retro Chrchel. Jak již název napovídá, jednalo se o závody motorek kubatury do 50ccm brázdících předlistopadové ulice tehdejšího Československa. K vidění tak byly všem dobře známé Pionýry, Babety, Kozidechy, ale i jeden unikátní ratbike místního úpravce.

Zobrazit všechny fotografie

Závod samotný probíhal formou časovky. Po odstartování závodníci museli doběhnout ke svému stroji, nastartovat jej a dojet na první stanoviště, kde se testovala kvalita seřízení motoru. Tedy, jestli stroj „nechcípl“, zatímco závodník plnil jednoduchý úkol. Následoval technický úsek trati a na závěr dlouhá rovinka, na které se také měřila maximální rychlost.

I přes spíše směšnou kubaturu dokázal vítězný stroj – závodně upravený Pionýr – stabilně dosahovat úctyhodné rychlosti přes 80 km/h. Díky notné dávce entuziasmu jak na straně pořadatelů, tak samotných účastníků závodu byla dobrá zábava zajištěna. S nadsázkou a silnými sklony k recesi letošní Retro Chrchel dokázal, že k dobré show nejsou ohromné finanční prostředky potřeba.

20.6.2014 12:33| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist