Reportáž: Na prvním ročníku výstavy Motory Ostrava

Orezlé prostory bývalých vysokých pecí a naleštěné kapoty aut již dávno klasických. Takovou atmosférou přivítal návštěvníky první ročník výstavy Motory Ostrava.

Přestože je moravskoslezský kraj na akce zavánějící benzínem spíše z chudších, rozhodně se nedá říct, že by se zde nenašla spousta fanoušků vozidel všeho druhu. A právě na ty cílila poslední ostravská výstava Motory Ostrava, jejíž první ročník proběl minulou sobotu. V historickém industriálním prostoru dolní oblasti Vítkovic se sjelo několik desítek převážně historických vozů a motocyklů.


A všechny řádně naleštěné. Bylo i na co koukat – v areálu návštěvník narazil hned na několik pečlivě udržovaných klasických Felicií, Tisícovek, dobře vypadala i výstava vozů sdružení Tatra Heritage a našlo se i pár amerik včele s klasickou Corvette Stingray. Uším pak lahodilo občasné túrování motoru vystavené formule Mondial. Zájemci o svezení klasikou se pak díky přítomné půjčovně veteránů mohli projet starou Karosou na přepravu vězňů, či si zařídit jednu z klasik českých silnic let sedmdesátých – vyzkoušet si mohli legendární stodvacítku.

A také traboše nebo žigulíka. Jenže tím to bohužel v podstatě končilo… Nechápejte mě špatně – jsem rád, že i Ostravou občas zavoní benzín, jen mi chyběl trošičku výživnější program. Taková přehlídková jízda či nějaká menší soutěž pro diváky by akci znatelně oživila.

Zobrazit všechny fotografie

Na druhou stranu člověk nesmí zapomínat, že šlo teprve o první ročník a organizátoři tedy rozhodně neměli jednoduchou práci. Akce však ve výsledku dopadla dobře a tak se pořadatelé již pomalu domlouvají další ročník. 

To lze přivítat jen s nadšením. Ono se totiž na ty naleštěná stará žihadla stojící mezi orezlými budovami dolní oblasti dívá totiž velice příjemně. Tak tedy doufejme, že se tato sympatická akce vyvede minimálně stejně dobře i příští rok a se najde i dostatek prostoru na pořádnou show.

Martin Kusyn

1.8.2014 8:04| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist