Reportáž: Na amatérských závodech ve Vysokém Mýtě

Kdo nebyl o víkendu v Goodwoodu, ten mohl vyrazit na amatérské závody ve Vysokém Mýtě. Třeba si zařádit s novým Subaru WRX STI a BRZ.

Poslední červnovou sobotu se na okruhu u Vysokého Mýta konal v pořadí již třetí závod amatérského seriálu AmaterCup poté, co předchozí dva podniky proběhly v Písku a Sosnové. Jako vždy se i ve Vysokém Mýtě ráno v depu sjela velmi pestrá škála „závodních speciálů“.


Nejvíce však převládaly zcela sériové vozy, se kterými si jezdci přišli ať už zazávodit, nebo si jen užít otevřený závodní okruh. Se stejným cílem jsme vyrazili také my s nejnovější generací Subaru WRX STI a nám již velmi známým Subaru BRZ. A jak bylo již avizováno, obě auta si mohli vyzkoušet i šťastlivci z řad soutěžících.

Tradičně po dopoledních tréninkových jízdách následovaly měřené jízdy, kdy profesionální časomíra postupně změřila všechny jezdce ve dvou kolech, a pak ještě jednou znovu. Z obou jízd se potom všem počítal ten lepší čas. Závěrem už následovalo vyhlášení výsledků, stupně vítězů a nějaké to šampaňské.

Zobrazit všechny fotografie

A jako vždy nakonec prohlásíme, že nezáleží na tom, kdo vyhrál, ale kdo se zúčastnil. Nejdůležitější myšlenkou, kterou se určitě podařilo naplnit, bylo zajezdit si zazávodit v bezpečí uzavřené závodní trati. Pokud vás podobná akce láká a ještě jste nenašli odvahu nebo čas, příští měsíc, již 19. července, se koná již čtvrté pokračování seriálu AmaterCup, tentokrát opět v Písku.

30.6.2014 8:15| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist