Reportáž: Jak se renovují xenonové světlomety

Xenonové světlomety jsou jednou z nejpřínosnějších inovací za posledních několik let. Jejich životnost ale není nekonečná a čas od času je třeba nechat je zrenovovat. Jak se to dělá?

Být viděn a dobře vidět je základním předpokladem bezpečné jízdy za snížené viditelnosti. Vynález xenonových světlometů je jistě jedním z největších přínosů na poli moderních technologií, jako každá inovace však má svoje přiorzené limity.

Také xenonové světlomety časem degradují a je třeba je dříve či později nechat buď vyměnit, což je velmi nákladná záležitost a nejeden motorista tuto potřebu odkládá, anebo je nechat zrepasovat. Druhou možnost nabízí společnost Sviť líp, kterou jsme v Praze navštívili a se zakladatelem natočili rozhovor.

Ve videu se tak mimo jiné dozvíte, jak fungují xenonové světlomety, jaký je rozdíl xenonovými a bi-xenonovými světlomety, jak dlouhou mají životnost, co a jak je potřeba opravit, zrenovovat či vyměnit a jak zvyšují světelnou účinnost u Sviť líp.

Připraveno ve spolupráci se Sviť líp

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie


4.12.2015 9:00| autor: Hugo Kottás
Více o tématu: inovacePrahasvětlomet

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist