Reportáž: Autoweb na sedmém amatérském automobilovém závodě ve Vysokém Mýtě

Osmý ročník amatérských automobilových závodů zakončil sezónu sedmým finálovým podnikem a my za redakci byli samozřejmě u toho.

Bylo by zvláštní, kdybychom neměli rádi automobilové závody. Sledovat v televizi F1, WRC si RX má své kouzlo, ovšem posadit se osobně do auta a vyrazit poměřit své síly, to je jiná, silnější a aromatičtější káva. A nutně nemusí jít o seriál pod hlavičkou FIA s milionovou sledovaností.

Mluvíme o amatérských závodech a jak asi víte, na ty my jezdíme často a pravidelně. Jedním z námi navštěvovaných podniků je AmaterCup, seriál pro nadšence bez rozdílu. Letos se konal už osmý ročník, my byli u toho, a za námi je teď poslední podnik.

Finále se jelo na závodním okruhu ve Vysokém Mýtě, pokud můžeme přidat detail, tak za umístění v tomto závodě se uděloval dvojnásobný počet bodů, takže to řádně zamíchalo výsledky v některých kategoriích… Přičemž jména vítězů vám asi nic moc neřeknou, pánové David Jeřábek, Martin Jeřábek, Tomáš Kudrna, Vladimír Bělohlávek, Jiří Kratochvíl či Tomáš Berger vám nic neřeknou, tedy pokud se s nimi jednou měsíčně na akcích nepotkáváte.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Jak už bylo řečeno v minulosti, jména ani nejsou důležitá, tedy v rámci „velké žurnalistiky,“ jde o to, že zmiňovaní závodníci letos vyhráli v jednotlivých kategoriích , ale zásadnější je, že AmaterCup funguje a dává šanci každému, kdo má auto a řidičák, pocity závodníka, ovšem za rozumnou cenu, vyzkoušet. Ročník 2017 je tedy minulostí, teď u organizátor chystá do konce roku nezávodnické akce, a harmonogram na rok 2018 se pomalu začíná rýsovat.

23.10.2017 7:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist