Reportáž: Auto Design Cup Bechyně 2013

Vyrazili jsme na amatérskou rally s jasným cílem, otestovat na uzavřené trase nové pneumatiky. A také nafotit galerii zajímavých závodních aut.

Autodesign Cup je mezi příznivci amatérských automobilových závodů poměrně populární akcí, která se jezdí už řadu let. Je součástí celého seriálu, a protože je první v pořadí, slouží často jako příležitost pro testování techniky po zimě a přípravu na celou sezonu. I my jsme vyrazili testovat, ne ovšem auto, ale pneumatiky, které máme k dispozici na dlouhodobý test, o tom zase v jiném článku. Teď se podívejme na to, jak celá akce probíhala.Brzy ráno se začalo, jako na každé podobné rally, registrací a technickou přejímkou, pak následovalo „najíždění“ trasy. Ta měla na délku jen pár (doslova) kilometrů, takže bylo možné jezdit i bez spolujezdce, „na oči.“ Začínalo se rovinkou na letištní ploše, pak skrz retardér do táhlé levé, vracečka mezi staré hangáry, a pak už rovnou po silničkách do lesa. Další retardér, pak táhlá levá na pravou ruku, uprostřed zatáčky překopaný asfalt vysypaný štěrkem (zajímavé místo – bylo třeba brzdit buď před překopáním, aby auto dostatečně zpomalilo anebo až za ním, ovšem s rizikem že vůz už nedobrzdíte a  skončíte v lese). Pak dva retardéry s rychlým průjezdem podél stromů, ostrá na levou ruku a cílová rovina.Na startu se seřadila nejrůznější auta, přes Subaru Impreza nejrůznějších generací přes Mitsubishi Lancer Evo, Audi Quattro, všechny možné Peugeoty, Citroeny, BMW až po automobily značky Škoda. Vozy byly rozřazené podle objemu motoru do několika třídy, svou kategorii měly i naftové stroje.

DOPORUČUJEME: Ve věku 102 let stále řídí svůj veterán!

Po tréninku odstartovaly měřené jízdy. Těch se jelo pět s tím, že nejhorší se nepočítala. V třídě do 1000 cm3 zvítězil Daniel Voneš, v kategorii A2, tedy do 1300 cm3, byl první Jan Nejezchleba, mezi auty s motorem do 1600 cm3 zvítězil Roman Ertl ml., do dvou litrů se na prvním místě umístil Petr Laumann a v nejvyšší třídě vyhrál David Joza. Naftovou třídu pak opanoval Miroslav Čabaj.

Autoweb.cz

8.5.2013 10:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist