Reportáž: American Classic Cars

Americká klasická auta mají, i přes své poměrně zásadní nedostatky, či spíše nesounáležitosti s evropskými požadavky, neoddiskutovatelný styl.

Jen málokdo dokáže nemilovat poctivé ameriky. Snad všechno je na nich špatně – motory jsou neefektivní, spotřeba příliš vysoká, dílenské zpracování diskutabilní, stejně jako ovladatelnost za jízdy. Přesto ale mají nepopiratelné kouzlo.

Mají jednoduše neskutečné charisma, které dokáže i v jinak velice racionálním člověku vzbudit touhu jedno z nich vlastnit. Takové vlastnictví musí být mnohdy (nebo spíše většinou) založeno na ryze emotivním základě než racionální podstatě a pokud někdo má rád americká auta, ale nechce řešit každodenní starosti s jejich provozem, je příležitostí pro setkání s nimi sraz. Anebo výstava.

Jedna taková se v těchto dnech koná na výstavišti Černá louka v Ostravě. Jde o druhý ročník expozice American Classic Cars a vidění je zhruba čtyřicítka vozů vyráběných před rokem 1980.

DOPORUČUJEME: Americká auta musí mít spotřebu 4,35 l/100 km

Hlavním symbole akce je růžový Cadillac, přesně takový jakým jezdil sám Elvis. Ale rozhodně se vyplatí jít kousek dál a vychutnat si i jiné kousky – mimo jiné i Chevrolet Impala SS, kabriolet Buick Skylark Custom, 1949 Ford Coupe či AC Cobra. Výstava běží až do 8. září.

Autoweb.cz, Martin Kusyn

9.8.2013 8:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist