Renault poodhalil roušku nové Laguny

Světlo, výfuk, detaily interiéru – Francouzi mistrně dráždí naši zvědavost.

Renault má pod vedením charizmatického manažera Carlose Ghosna pořádně našlápnuto. Počínaje novým Cliem se automobilce daří vymezovat se vůči konkurenční skupině PSA Peugeot Citroen jakožto „nejprémiovější“ z francouzských automobilek.

V rámci iniciativy „Renault Commitment 2009“ má firma postupně obměnit stávající modelovou řadu za kvalitnější, luxusnější – a pochopitelně i dražší – auta. Po Twingu, představeném na autosalonu v Ženevě, přichází na řadu segment, kde se dají vydělat peníze: střední třída.

Podobu nového auta Renault zatím neukázal, ale pokouší se nás chytře navnadit sérií fotografií, zachycujících vybrané detaily. Ze snímků se dá dedukovat, že vnější design se bude držet linie nastolené nedávnými koncepty značky, tedy oblých kontur a ploch rozdělených ostrými hranami. Jestli bude mít alespoň kousek z noblesní elegance konceptu Nepta, mohlo by jít o jedno z nejkrásnějších aut ve svém segmentu.

Renault Laguna fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Renault Laguna fotogalerie

Interiér by měl působit luxusněji než v současné Laguně, ale na fotkách vidíme, že konstruktéři zachovali některé ne právě dokonalé prvky, jako je například titěrný joystick „infotainmentového“ systému. Nepředjímejme však budoucnost, třeba nás Renault příjemně překvapí.

Oficiálně bude nová Laguna odhalena čtvrtého června. Pokud vám třítýdenní čekání připadá neúnosně dlouhé, můžete se zaregistrovat na stránce www.insidenewlaguna.com a vychutnávat si odhalení nového modelu postupně.

autoweb.cz

9.5.2007 8:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist