Renault Frendzy jde proti Roomsteru

Kompaktní MPV s elektromotorem vůbec nevypadá jako nereálný koncept daleké budoucnosti. Musí se mít Škoda Roomster na pozoru?

Na autosalonu ve Frankfurtu si budeme moci prohlédnout koncept Renault Frendzy, který ukazuje velmi blízkou budoucnost automobilky Renault mezi kompaktními MPV. Z některých úhlů je až zarážející podobnost s vozem Škoda Roomster, ale těžko bychom mohli osočovat Renault z plagiátorství.

Obě auta se podobají vlastně jen v místě přechodu linie předního bočního okna a zadních dveří, kde Renault také umístil větší prosklenou plochu. No, prosklenou… Místo tradičního okna za sedadlem spolujezdce je tu totiž displej, na kterém můžete zobrazovat prakticky cokoli. Samozřejmě se do sériové výroby něco takového sotva dostane, ale přesto to je nápad zajímavý a mohli by ho ocenit třeba drobní živnostníci, kterým se naskýtá možnost použít takovou plochu k propagaci svých produktů a služeb. Chytré.Renault Frendzy pak rozložením interiéru navazuje na již dříve představený koncept Renault R-Space, který má sloužit jako rodinné auto, kdežto právě Frendzy by měl fungovat spíše jako občasná minidodávka. Zřejmě se tak díváme na nástupce modelu Kangoo, který již dosluhuje.

Elektrický pohon konceptu je převzatý z modelu Kangoo Z.E., ale do sériové výroby se dostanou i konvenční spalovací motory. Přesto lze předpokládat, že Renault bude elektrický pohon také na některých trzích nabízet.

autoweb.cz

11.7.2011 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist