Renault 5 se vrátí – půjde proti DS3

Renault oživí legendární malé auto, ale udělá z něj prémiový produkt. Mini či Fiat 500 tak budou mít dalšího konkurenta.

Pamatujete si na malý Renault 5? V mysli fanoušků asi utkvěly spíše divoké verze Renault 5 Turbo, které se prosadily v rally, ale pro automobilku jako takovou byla celá modelová řada vemi důležitá. Nyní se možná dočká znovuzrození a výsledek by měl na trhu soupeřit s Citroenem DS3 či přímo Mini Cooperem.

Renault by auto rád uvedl na základech příštího Twinga a Clia a nebude ho chtít profilovat jako mainstreamový model. Má ukázat blízkou budoucnost značky v segmentu malých aut, stejně jako to ukázal v sedmdesátých letech Renault 5, který se stal nejprodávanějším malým autem tehdejší doby. Na počátek 70. let se jednalo o docela moderní auto.Renault využije příležitosti a krom konvenčního modelu se spolovacím motorem postaví i plně elektrickou variantu. Zároveň chce prý Renault přinést do nejmenšího segmentu spoustu prvků, které vídáme spíše v luxusních vozech. Přitom má cena zůstat „velmi konkurenceschopná“, jak je pro Renault zvykem. A protože konkurence nabízí i rychlé varianty stylových malých aut, návrat legendární R 5 Turbo je více než zřejmý.

Všechno je zatím jen na papíře a značka ještě nemá příliš jasno v tom, jak by měla novodobá „erpětka“ vypadat. Automobilka ale určitě naváže na nedávno představené koncepty. Pokud všechno půjde podle plánu, v roce 2014 bychom se již mohli setkat se sériovým modelem.

autoweb.cz

21.3.2011 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist