Reklamace ojetého auta

Koupila jsem ojeté auto, do smlouvy jsme dopsali, že mám 7 denní záruku na vrácení vozu z důvodu skryté vady, Auto je psané na přítelkyni, od které mám od ní plnou moc k přepisu a i smlouva o prodeji je samozřejmě s ní, ale vše za ní řesí její přítel. Den poté jsem dala auto na prohlídku mechanikovi, kde při kontrole praskla spojka, musí se dokoupit spojka a hlavní spojkový válec, ale i tak se poté neví, zda vada je pouze na straně spojky nebo tam bude něco dalšího. Já jsem řekla prodávajícímu, že chci odstoupit od smlouvy, on tvrdí, že toto není skrytí vada, že má na to právníky a zná to a mě chce mechanik natáhnout a podobné řeči. Říkal, že pouze koupí novou spojku a pošle mu ji mechanikovi poštou. Auto si ani nechce prohlédnout a domluvit se na závadách s mechanikem. Co mohu nyní dělat? Auto chci vrátit, dle mého nazoru to, že den od koupě odejde spojka je skrytá vada, při ukázce auta prodávající řekl pouze, že je „Ztuhlá“, protože auto stálo několik měsíců na parkovišti. Myslím, že jsem já v právu, ale co můžu dělat, když si auto prostě nevezme, přepisovat ho na sebe samozřejmě nebudu.

Odpověď

Dobrý den,

v tomto případě je potřeba kontaktovat rovnou advokáta, který by s Vámi tuto věc začal okamžitě řešit. Pokud máte zájem tak nás kontaktujte přes odkaz pod podpisem a rádi Vám zkusíme pomoci.

Tomáš Blecha
Právní ochrana řidičů

6.2.2020 12:08
Více o tématu: autaautospojky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist