Reiter Engineering R-GT Murcielago

Chtěli byste okruhovou verzi velkého Lamborghini na značkách? Tady ji máte.

Německá firma Reiter Engineering zápolí v šampionátu FIA GT1 s vozy Lamborghini Murcielago a v kategorii FIA GT3 s Lamborghini Gallardo. Dnes se ale podíváme na větší z nich, na Murcielago.

Dostat na značky (tzn. schválit pro silniční provoz) závodní speciál není vůbec jednoduché. Jelikož má ale obyčejné silniční Lamborghini k tomu okruhovému dost blízko, vrátit vše do „původního stavu“ šlo celkem snadno. Tedy, on se do původního stavu vrátil jen výfuk, který musí splňovat hlukové a emisní normy a také pneumatiky, které mají aspoň nějaký vzorek. Všechno ostatní (krom interiéru) zůstalo prakticky shodné s okruhovým automobilem.

Karoserie je vyrobena z uhlíkových vláken, stejně tak aerodynamické doplňky jako přední spoiler, zadní křídlo a zakrytování podlahy s difuzorem. Kola jsou speciální závodní O.Z., z okruhů pochází i brzdová soustava a komponenty podvozku. Všechny díly jsou nastavitelné dle gusta majitele, pokud se tedy nějaký objeví.

Bohužel se jedná zatím o „koncept“, neboť tento exemplář existuje pouze jediný a prozatím slouží k prezentaci schopností firmy. Když se ale úpravci ozve dost zájemců, zváží výrobu nějaké menší série. V arabských zemích jistě poptávka bude. My bychom si také přihodili, jenže narážíme na několik problémů. Nemáme bokem patnáct milionů, nemáme za domem závodní okruh a nemáme v okolí dost kvalitní silnice (resp. spolehlivého dodavatele odlomených karbonových dílů).

autoweb.cz

17.12.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist