Registrační značky na osobu, ne na auto!

Novela silničního zákona počítá s úpravou registrací. Značku dostane řidič ne na auto, ale na svou osobu, v podstatě do konce života.

No, jak jenom začít…? V rámci moderní historie jsme se my, motoristé, už setkali díky kreativitě našich zákonodárců s mnoha fantaskními nápady. Ať už šlo o ideu dálnice D1 rozšířené na tři pruhy, systém, který eliminuje pirátství na silnici nebo odpustky, které piráty na silnice zase vrátí.

Některé z nich se bohužel setkali u poslanecké většiny s takovým pochopením, že byly realizovány a dnes nám znepříjemňují život.Teď je tady další nová myšlenka, změna systému registračních značek, a jako kdyby toho už nebylo dost, v pozadí hledejte snahu jak mít ve státní kase co nejvíce peněz.

Registrační značky na auta, někdejší es-pé-zetky, se budou vydávat na osobu a nebudou se měnit při převodu majitele mimo kraj. Alespoň tak o tom hovoří novela silničního zákona, Výborně, dvě stě milionů korun za ušetřené náklady na výrobu značek je doma.Další korunky přinese změna materiálu, značky budou namísto drahého plechu plastové. Poslední zmínku si zaslouží fakt, že se budou vydávat tři kusy značek namísto dvou, aby nemusel řidič improvizovat při montáži nosiče kol a  hrát si doma s pastelkami a lepenkou.

Definitivní tečkou zprávy je, že za cenu opd pěti do deseti tisíc korun by mělo být možné zakoupit si speciální sedmimístnou značku, adekvátní k postavení a společenskému statutu řidiče.

Filip Rakovan

16.11.2011 7:30| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist