Rally Norway – 3. etapa live

RZ 18: Hirvnonen zvítězil; Kopecký boduje, Pons a Stohl ne

click=“target=’_blank‘;“>RZ 15 Mountain 2, délka 24,36 km
Po dlouhé době se zase dočkal vyhrané erzety Sebastien Loeb, přestože dnes startuje jako první. Podmínky jsou však zcela odlišné od včerejška, trať je umrzlá a nesněží, takže již první startovní pozice není taková nevýhoda. Druhý čas pomohl Henningu Solbergvi k tomu, aby se posunul na třetí místo před Pettera, který se trápil na pneumatikách s příliš krátkými hřebíky a zajel až sedmý čas. Na čele není nic nového, oba Fordy kontrolují vedení a zatím nic nenahrává tomu, že by se měl Marcus Grönholm posunout před Mikku Hirvonena. Jan Kopecký nebyl plně spokojen s výkonem svého motoru a zajel dvanáctý čas.RZ 16 Ringsaker 1, délka 27,31 km
Poprvé zvítězil na Norské rallye domácí jezdec. Byl jím Henning Solberg, který tak zvýšil svůj náskok na svého mladšího sourozence na sedmnáct sekund. V boji o šesté místo byl nyní úspěšnější Manfred Stohl, nejspíše díky drobné chybě Gigiho Galliho. Daniel Carlsson se opět přiblížil Xavieru Ponsovi a jeho poslední bodované pozici. Jan Kopecký zajel až šestnáctý čas.RZ 17 Hamar 2, délka 1,15 km
V divácké zkoušce dokázala zajet nejlepší čas hned trojice jezdců, jmenovitě Xavier Pons, Sebastien Loeb a Petter Solberg. Hned za nimi byli Mikko Hirvonen a Marcus Grönholm, oba opět se shodným časem. Janu Kopeckému zhasl motor, což znamenalo ztrátu deseti vteřin. Jinak ale byly rozestupy jen velice malé a nedošlo k žádné změně v celkovém pořadí.RZ 18 Elverum 2, délka 44,28 km
Na závěr si pořadatelé pro závodníky přichystali lahůdku: druhý průjezd více než čtyřicetikilometrovou zkouškou. Čekalo se vyvrcholení soubojů o třetí, šesté a osmé místo. V tom prvním z nich udělal Henning Solberg chybu hned na startu, když mu zhasl motor, čímž ztratil na Pettera deset vteřin. Následně však nasadil pekelné tempo a zajel druhý nejlepší čas zkoušky hned za Marcusem Grönholmem, což mu pochopitelně k udržení třetího místa stačilo. Hůře dopadl Manfred Stohl, který neustál bitvu dvou Xsar s Gianluigim Gallim a po výletu mimo trať ztratil devět minut, čímž přišel o šanci bodovat. Podobně dopadl i souboj za nimi, když chyboval Xavier Pons a soutěž pro něj skončila. Daniel Carlsson se tak posunul na sedmé místo a poslední bod získal Jan Kopecký. Zbývá dodat, že vítězství si bez potíží ohlídal Mikko Hirvonen. Závod skončil velkým úspěchem Fordu, který obsadil kompletní stupně vítězů.