Německá rally 2017 na správném místě, na vlastní oči

Jak jednoduše a v rychlosti, což je ten správný termín, popsat letošní závody špičkové kategorie motorsportu? Co třeba 380 koní, 400 Nm a 1190 kg...
rally-deutschland-2017-na-vlastni-kuzi.jpgCelá galerie 40 Zdroj: archiv redakce

Německou rally mám rád, je to vlastně blízko, vše funguje a dlouho dopředu vydané materiálu umožňují klidnou domácí rozvahu kam a kdy jet. Takže jste opravdu ve správný čas „na správném místě.“

Čtyři týmy po třech autech – lehce preferuju Toyotu, protože začali úplně z nuly a jsou to Japonci. Na trati jsou vždy první ještě další dva správní Japonci a to se souhvězdím Plejád ve znaku.

V pátek začínáme na rozcvičovací RZ 2/5/8 Wadern-Weiskirchen, kde úzký asfalt bez příkopů plynně přechází do louky a katování je plně dovoleno. S přicházejícím deštěm moc pěkné. Pak výběh do vinic na RZ 4/7 Grafschaft a krásný, opět katovací kousek asfaltu mezi zdí a vinicí.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Nástup na další RZ 3/ 6 Mittelmosel ve vinici nám rozmluvil dlouhotrvající déšť. Místo toho zvládáme asistovat tankování závodních strojů. A stíháme ještě třetí průjezd už hodně promáčenou RZ 8 a pak rychlý průlet depem a spát.

Sobotu začínáme na RZ 11 Freisen pár km od bydliště. Pěkné, tentokrát suché a rychlé místo na asfaltu v louce. Pak klasika do kasáren a busem na Panzerplatte. Divácké místo už nabírá trochu cirkusový charakter ale vidět průjezd tří RZ z jednoho místa je unikátní zážitek, nedělní rozloučení je na RZ 19 St.Wendeler Land. Konečně beru Nikon do ruky.

Místo na focení pod silnicí je nesnadné. Ale vidět a slyšet WRCa asi 20 sekund v omezovači na 200km/h stálo za to, nejvyšší liga v rally funguje letos konečně skvěle, ať jí to dlouho vydrží!

text a foto Vít Martinovský

23.8.2017 8:31
Více o tématu: JaponciToyota

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist