Rakovan: Venku mrzne. Kde jsou cyklisté?

Pokud někdo bojuje proti autům, měl by si mým pohledem zachovat tvář a držet svůj postoj i v nepříznivém počasí. Nebo se mýlím?

Nejsem zarytý odpůrce jednostopého trýznění, to hned na začátek. Abych se přiznal, i s rizikem, že ztratím všechny své tři fanoušky, které jsem za roky v branži získal, připustím, že nejen že mám doma kolo, ale že na něm dokonce jezdím.

A že když nejezdím na kole, tak sedám na mnohem potupnější stroj, rotoped. To jen tak na okraj, abych bylo jasné, že nemám nic proti cyklistům. Nemám rád ale bezohledné lidi a mezi ně řada cyklistů patří. A opět, to neříkám z pozice člověka, který si vozí zadek v autě, ale píše jako mnohokrát vyděšený chodec, který jen tak tak uskočil na chodníku šílenému jezdci na jízdním kole. Ještě teď s obavami, co se mohlo stát, kdybych neměl reflexy chřestýše, vzpomínám na maníka, který mi málem přejel na chodníku kluka. Ještě se rozčiloval, když jsem se ohradil. No nic …Dnes se sice teplota přehoupla lehce nad nulu, ale posledních pár týdnů byl mrázjak na severním pólu. Já vzpomínal na cyklisty. Na ty, kteří přes léto hájí své zájmy, vykřikují do světa svá dogmata o tom, jak je třeba dostat auta z měst.Kam se na zimu poděli? Neviděl jsem za poslední tři týdny víc cyklistů, než bych napočítal na prstech jedné ruky a to většina z nich patřila ke kamikaze, tedy pardon, ke kurýrní službě. Pokud vím, tihle chlapíci by doručovali na kole důležité obálky s powerpointovými prezentacemi svázanými do úhledných desek i kdyby se zrovna k zemi snášel radioaktivní spad.

Má otázka tedy zní – jak se přepravujete, vy, militantní extremističtí cyklisté, přes zimu? Předpokládám, že nesednete do ničeho, co paluje klasické palivo a emituje CO2, a na vašich kolech jsem vás neviděl. Mám to chápat, že žijete život podobný medvědímu, a s prvními vločkami sněhu jste ulehli k zimnímu spánku?Pokud totiž nejezdíte elektromobily, což pochybuji, nebo nechodíte pešky, ale potajmu sedáte do aut (já osobně bych za zradu proti vaší „víře“ považoval fakt, že jíte rohlíky, které vozí do vašeho obchodu pekař ve staré dodávce), doufám, že se konečně chytnete za nos a v létě 2012 přestanete ztěžovat svými hloupými projevy a nebezpečnými eskapádami na ulicí ostatním lidem život.

Filip Rakovan

18.2.2012 8:59| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist