Rakovan: Registrační značky na přání? Už vím, jakou si dám na auto!

Prezident podepsal pod novelu zákona a tak je jen otázkou velmi krátkého času, kdy si budeme volit tzv. SPZky podle vlastní libosti.

Abych hned na začátku odpověděl na otázku z nadpisu, jakou že speciální či osobní registrační značku si nechám na své auto dát, tak musím říct, že, ehm, žádnou. Jsem spokojený s tou, kterou aktuálně mám a přiznám se, že si kombinaci písmen a čísel nepamatuji. A to je přesně to, co se mi na ní líbí. A co nechápu u ostatních řidičů. Tedy zájem na sebe nějakým netradičním nápisem upozorňovat. Netvrdím, že jezdím jako pirát a potřebuji se nějak maskovat či stát více neviditelným než ostatní účastníci provozu (i když podle reakcí na můj nedávný blog mne řada lidí začala za piráta považovat, protože jsem se přihlásil k používání tzv. antiradaru).

Jde o to, že na sebe nerad upozorňuji. Čas, kdy jsem toužil po pozornosti publika mám dávno za sebou, to mi bylo osmnáct, a když jsem chtěl být nepřehlédnutelný, hrál jsem s barevným čírem na náměstí oblečený do alobalu na bombardón. Ale za volantem pozornost nechci.

A druhá věc, ani nevím, jakou značku bych chtěl na svém autě mít. Teď přemýšlím o tom nápisu. Mělo by jít maximálně o osm písmen. Jelikož se živím psaním, tak moc dobře vím, jak je složité napsat krátký text, aby měl hlavu a patu.

Aby byl vtipný, nebo poučný, prostě měl nějakou myšlenku. A mně osm písmen nestačí. Umím si samozřejmě vysvětlit, že nějaká společnost či firma osadí v rámci publicity auta ve své firemní flotile registračními značkami typu KFC -1, 2, 3 a tak dále, ale soukromá osoba?Fakt nevím. Své jméno, to nemá hloubku. A nejsem bohatý černošský rapper, ke kterému se limuzína se značkou BIG-ONE hodí. Ale FILIP01? Hloupost. Úplně se děsím, až potkám rádoby vtipálka s nápisem 007, a věřte, že se někdo takový objeví. Pokud mrknu na takzvané prominenty, tak ti už své registrační značky na přání mají. Nevím, co je na tom pravdy, ale třeba lobista Janoušek má prý na všech svých vozidlech 1968. Že by to chtěl nějak měnit?!

Stále přemýšlím, a stále nepřicházím na nic smysluplného. Nejen pro mne, ale pro kohokoli svéprávného. TUNER? LOVER? BOY4U2? Opravdu mne nenapadá konkrétní nápis, také důvod a smysl, proč bych si měl takovou značku pořizovat.Mámo obavu o to, aby se starých krámech neobjevovaly nápisy typu TOPGUN, STRELEC, MISTR69, OMEN666 ve snaze zviditelnit se za každou cenu.

Takový tuning (bez urážky ke všem ladičům) za pár korun. Tedy za deset tisíc, protože jedna „placka“ vyjde na pět tisíc. Jistě, každého věc, ale bylo by to směšné. A u bohatých lidí (nic proti) bych spíše chápal znak SL 63 AMG jako cejch výjimečnosti než lacinou espézetku BOREC-01.

DOPORUČUJEME: Jak se pozná, že jste dobrý řidič

Se zvědavostí tedy čekám, až se sejde rok s rokem, a první nadšenci začnou osobní registrační značky na svá auta montovat. Možná bychom se tady mohli posléze vzájemně informovat o svých „úlovcích.“ A pokud je mezi čtenáři někdo, kdo do osobní registrační značky půjde a má vymyšlený seriozní kombinaci čísel a znaků, sem s nimi. Já nic, s čím bych se chtěl chlubit, nevymyslel.

1.8.2013 10:20| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist