rakousko-nesmi-pouzivat-usekove-mereni-rychlosti.jpg

Rakousko nesmí používat úsekové měření rychlosti

pokuty

V Česku stále oblíbenější druh radarů byl u našich jižních sousedů postaven mimo zákon.

Diskuze

7 komentářů

    Tomáš B

    Tak to si u nás nedokážu představit, že by se vracely peníze (pokuď by u nás úsekové měření bylo stejně napadeno u soudu) 🙂 🙂 🙂

    Honza U.

    tyjo ja chci taky dostat penize :))) jen skoda (spis nastesti) jsem jeste zadny nezaplatil:(((( stejne nechapu jak nekdo muze dostat pokutu na prujezdovem radaru to musi byt fakt tele co nekouka:)))

    _Teddy_

    Ale vracanie penazi za neopravnene vybrane pokuty nie je v Rakusku nic nove. Nedavno bola dalsia taka "akcia", tusim vlani:

    V ktoromsi dialnicnom tuneli bola obmedzena rychlost, a po niekolkych rokoch sa prislo na to, ze znacka bola umiestnena tak, ze bola neplatna (bola s dalsimi dvoma na jednom stlpiku – teda spolu 3 znacky, pricom v Rakusku smu byt najviac 2 znacky spolu na jednom stlpiku). Vracali sa vtedy tusim 2000 vodicom pokuty, ktore od nich vyzbierali… 🙂

    Podobny pripad tohto roku: na niekolkych usekoch dialnic bolo obmedzenie na 100km/h, ale opat sa prislo na to, ze znacka bola neplatna – namiesto "klasickej" okruhlej znacky to bola velka biela platna asi 2x2m, a az na nej bola nakreslena znacka obmedzujuca rychlost na 100km/h. A opat sa vracali pokuty, ktore vyzbierali za pol roka… 🙂

    dopravák

    "Zatímco v Česku se kvůli těmto kamerám čile rozdávají pokuty a trestné body, Rakušané řeší po verdiktu Ústavního soudu otázku, jak se postavit k již vybraným pokutám"

    I v česku jsou udělené pokuty z tohoto systému uloženy protiprávně!!! Stačí si přečíst zák. 361/2000 Sb. a po té zákon o přestupcích č. 200/1990 Sb. Tyto zákony ve svých ustanoveních řeší OKAMŽITÉ rychlosti a nikoli PRŮMĚRNÉ ÚSEKOVÉ. Přestupkový zákon "zná" sankce za přestupek, cituji: "překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou …", konec citace. Z tohoto ustanovení vyplývá, že při měření úsekové (průměrné) rychlosti NELZE stanovit o kolik jsem vůbec max. stanovenou rychlost překročil!!! Nelze stanovit, že když jsem jel průměrnou rychlostí 60 km/h, tak jsem překročil max. rychlost v obci o 10 km/h. Já jsem tam totiž mohl jet chvilku klidně stovkou a po té se loudat desítkou.

    Jelikož sankce za úsekovou rychlost zákon "nezná", tak v nejhorším případě policie proti mne může uplatnit ust. § 13 odst. 1 přestupkového zákona, to znamená pokutu do tisíce korun a nic víc. Žádné body, žádný zákaz řízení!!!

    Pokud byl někdo uznán viným v úsekovém měření a chce se domoci vrácení peněz i bodů, nechť napadne protiprávnost celého řízení. Žádný jiný výsledek, než zrušení řízení není možný a peníze i body se mu se zákona musí vrátit!!!

    Mitch

    Toto je genialni !! Trida !!

    Tomáš Beran

    Tak snadné to není a s těmito závěry se nemohu ztotožnit. Během července na to vyjde článek.

    Přem. Homolka

    ANO !!
    Konečně někdo dostal rozum. Úsekové měření, červená do jízdy apod.“vymoženosti“ jsou zločinem a kromě plnění městských kasiček ničím ke zvýšení bezpečnosti nepřispívají.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist