Rainer Zietlow nastartoval Volkswagen Touareg… A ustanovil čtvrtý rekord.

Rainer Zietlow po třech úspěšných rekordních jízdách našel novou výzvu na euroasijském kontinentu a za 6,5 dne dojel z města Magadan ve východním Rusku do portugalského hlavního města Lisabonu.

N2kdo se dí doma na zadku, jiný zase musí překonávat dlouhé trasy. Ehm, v co nejkratším čase… Zietlow se svým VW Touareg V6 TDI stanovil další světový rekord. Jeho tým s tímto vozidlem již absolvoval jízdy z Ohňové země na Aljašku po silnici „Panamericana“ za 11 dní a 17 hodin, z Melbourne do Petrohradu („Russtralia“) za 17 dní a 11 hodin a z Jižní Afriky do Norska („Cape to Cape 2.0“) za 9 dní a 4 hodiny.

Tým, jehož členy byli Rainer Zietlow, kameraman Marius Biela a ruský novinář Petr Bakanov, absolvoval závod s časem Ruskem a Evropou na ose východ-západ. Start byl 1. července v 6:20 ráno v Magadanu, přístavním městě na pobřeží Ochotského moře v magadanské oblasti. Magadan je nejvýchodnějším městem Ruska, které je napojeno na silniční síť. Nejtěžším úsekem z celé trasy bylo hned prvních 3000 kilometrů po částečně nezpevněné silnici „Kolyma“.

Tato cesta je proslulá nepředvídatelnými povětrnostními a provozními podmínkami – nebo jak říkají místní obyvatelé: „Může se stát všechno, nebo také nic.“ Cesta dál vedla přes Jakutsk, Ulan-Ude, podél Bajkalského jezera a přes Ural do Minsku, čímž se Zietlowův tým dostal na své rekordní jízdě po více než 4 dnech do Evropy. Pro překonání zbývající části cesty Polskem, Německem, Francií, Španělskem a Portugalskem potřebovali rekordmani jen o něco více než jeden den a 7. července 2016 přesně v šest hodin ráno dojeli do Lisabonu. Zietlow tak ujel celou trasu o délce 15 145 kilometrů za pouhých šest dní a devět hodin.


3.8.2016 8:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist