Rádio Blaník zavádí chytré přelaďování při jízdě v autě

Komerční prezentace: Zapněte si na vašem autorádiu funkci REG (regionální vysílání) pro lepší příjem Rádia Blaník, od pátku 17. května s funkcí chytrého přelaďování!

Rádio Blaník je první stanicí u nás, která v systému RDS signalizuje, že vysílá regionální program. V době vysílání písniček se vám vždy naladí nejsilnější vysílač, v době odpojeného regionálního zpravodajství a reklamního bloku však zůstane naladěn váš region a nebude docházet k nežádoucímu přeskakování, jako se to stává u celoplošných stanic.

Každý výrobce autorádia nazývá tuto funkci trochu jinak. Používají se názvy jako REG AUTO, REG ON nebo REG FIX, případně může být logika zapnutí a vypnutí přesně opačná. Autorádio se nejprve snaží naladit alternativní frekvenci zvolené rozhlasové stanice. Je-li však kvalita příjmu natolik špatná, že se program může „ztratit“, akceptuje přijímač „příbuzné“ frekvence.

Zvolíte-li REG AUTO, přepne rádio na regionálně „příbuznou“ rozhlasovou stanici jen tehdy, pokud by mohl být příjem aktuální rozhlasové stanice přerušen. Pokud zvolíte REG OFF, bude přijímač přecházet na regionálně „příbuzné“ rozhlasové stanice bez omezení (tj. nastane efekt přeskakujících reklam).

Pro optimální poslech Rádia Blaník si tedy zapněte funkci REG AUTO (eventuelně REG ON). Modelové příklady nastavení pro několik typů autorádií najdete i na webových stránkách Rádia Blaník – www.radioblanik.cz/rds. Poměrně malé procento přijímačů na našem trhu není volbou regionálního vysílání vybaveno, v případě přeskakování vysílání si vypněte funkci AF (alternativní frekvence) a při vyjetí z oblasti pokrytí si další vysílač nalaďte stejně jako doposud ručně.

Z důvodu změny identifikace RDS (tzv. PI kód) na některých vysílačích si v pátek 17. května znovu nalaďte a do paměti autorádia uložte Rádio Blaník.

Komerční sdělení

14.5.2013 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist