Půjčovna ekologických vozů

V Británii se rozjel projekt Green Motion, půjčovny vozů s minimálními emisemi.

Green Motion je projekt, který má nabídnout k půjčení ekologický vůz. Společnost nabízí pouze vozy s emisemi nižšími než 120 g CO2 na kilometr jízdy, ale takticky ve své zprávě nezveřejňuje, které vozy to budou.

Spolu s tímto projektem běží další, který se nazývá Trees4Good, tedy něco jako „stromy pro dobro“. Zavazuje se za každý vypůjčený vůz zasadit v oblasti deštných pralesů v Brazílii a Borneu jeden strom. Společnost Green Motion sice nepožaduje po svých zákaznících poplatek za vysazení stromu, ale jistě vám dojde, kam se tyto náklady schovají. Celý projekt si slibuje snížení dopadu půjčoven aut na životní prostředí.

Nechápeme, jak si někdo může myslet, že půjčováním ekologického podvodu a zasazením pár stromů zachrání planetu. Ale neberme zeleným fanatikům jejich iluze.

Půjčovna Green Motion byla založena v roce 2007 a letos bude ke svým čtyřem pobočkám otvírat dalších 7. Počítá se i s expanzí do dalších zemí.

Zdroj: newspress.co.uk

autoweb.cz

16.6.2008 7:00
Více o tématu: BorneoBrazílie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist