První podnik sezóny české motocyklové špičky doplní závody sidecar

O první body tuzemského šampionátu silničních motocyklů na přírodních okruzích budou motocykloví závodníci soupeřit tento víkend 13. až 14. dubna na Masarykově okruhu v Brně. Jarní cena Brna nabídne vyjma 13 motocyklových závodních tříd i mezinárodní šampionát atraktivních sidecar.
stazeny-soubor-2-3-1100x618.jpgCelá galerie 4 Zdroj: Automotodrom Brno

International Sidecar Trophy se divákům na Masarykově okruhu představí potřetí v řadě. Brněnský podnik je pro závodní dvojice prvním ostrým kláním v sezóně z celkových 7 závodních víkendů. Do boje vyrazí populární sajdy ve dvou závodních třídách. Kategorie F1 a F2 se liší zejména v objemu motoru – sidecary F1 mají motor o objemu nad 600 cm3, F2 potom do 600 cm3.

Závodu sidecar se zúčastní i jedna česká posádka ve složení Miroslav Medek a Radek Koňařík. „Teprve minulý týden nám dorazila nová elektronika a po instalaci jsme ještě neměli čas ji pořádně odzkoušet. Motor otestujeme až při pátečním tréninku, tak doufejme, že si to sedne. V opačném případě jsme připraveni přes noc vrátit zpátky starý motor, abychom mohli o víkendu jet,“ popisuje Medek adrenalinový závěr příprav. Pokud bude nová technika fungovat, věří si česká posádka na pódiové umístění.

Sezóna závodů na přírodních okruzích začíná

I když se Jarní cena Brna jede na specializované závodní dráze, výsledky se účastníkům započítají do hodnocení Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích. Předběžná startovní listina čítá na 300 přihlášených pilotů, kteří se představí celkem ve 13 závodních kategoriích. Na startu nebudou chybět jména jako Michal ‚Indy‘ Dokoupil, Kamil Holán nebo loňský vítěz v nejsilnější třídě nad 600 cm3 Michal Prášek.

Program začíná už v pátek volnými tréninky. Od pátku do neděle jsou pro veřejnost zdarma otevřené tribuny C, T3 a T5. Rovněž parkování je zdarma. Za poplatek 150 Kč bude o víkendu přístupný paddock. Návštěvníci se tak v sobotu a neděli mohou podívat přímo do zázemí motocyklových závodníků.

12.4.2019 8:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Automotodrom Brno
Více o tématu: nová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist