První podnik automobilových závodů pro všechny nadšence proběhne už tuto sobotu

Nepotřebujete závodní licenci, nepotřebujete dokonce ani závodní auto. Stačí chuť, nadšení a zájem vyzkoušet sebe sama v roli závodního jezdce.
prvni-podnik-automobilovych-zavodu-pro-vsechny-nadsence-uz-tuto-sobotu-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Závodní speciál a mnoho milionů korun, tým včetně manažera a několika mechaniků, … to všechno nepotřebujete, pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je zazávodit si v autě v rámci seriálu AmaterCup. Pravděpodobně tento podnik znáte, vstupuje letos tušíme do osmé sezony. Platí tak, jako v předchozích letech, že AmaterCup je určen pro všechny příznivce amatérského zápolení, přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel, manuál či automat.

Důležitá je chuť prožít s podobně zaměřenými nadšenci příjemný den, zajezdit si, zatrénovat si, zlepšit své řidičské umění, vyzkoušet a poznat své auto, připravit techniku… Jak celý den probíhá? Ráno se začne registrací jezdců respektive administrativní přejímkou a rozpravou zaměřenou zejména na bezpečnost, tak je pro AmaterCup prioritou. A pak následuje volné ježdění a trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení, vjezd na dráhu není omezen, pouze v případě naplnění propustnosti dráhy je vjezd na závodní okruh korigován.

Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra a pak se jedou měřené jízdy – obvykle dva okruhy ve třech kolech stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti. Jezdec je vpuštěn na dráhu, zajede jedno zahřívací kolo, dojede k časomíře, kde letmým startem odstartuje, zajede jedno kolo, druhé kolo a v jeho závěru je změřen čas a jezdec zajíždí do depa.

Důležité je datum, první akce AmaterCup 2017 se koná tut osobotu, 29. dubna na závodní dráze v Sosnové u České Lípy. Cena startovného za jednoho jezdce a auto je 2.490 Kč. V rámci startovného má jezdec celodenní vjezd na dráhu, celodenní občerstvení v ceně, možnost vzít sebou na akci jednoho spolujezdce, včetně celodenního občerstvení – celý den bude v depu jídlo a teplé i studené nápoje. Pro jezdce i spolujezdce je povinná na závod ochranná přilba – pro závodníky, kteří ji nemají, máme přilby v rámci startovného k zapůjčení.

Jezdec (případně spolujezdec) dostanou identifikační pásky, na základě kterých budou mít přístup celý den do zázemí s cateringem, jezdec také bude takto identifikován pro vjezd na závodní dráhu.

Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do pěti kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál. Podle umístění v závodě se přidělují body a ti jezdci, kteří jezdí AmaterCup pravidelně, tak mohou soutěžit o umístění v celkovém hodnocení. Další podniky se pak přesunou na závodní okruh v Písku a Vysokém Mýtě.

kompletní info na AmaterCup.cz

24.4.2017 2:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist