První Drophead Coupé míří k zákazníkům

Sluníčko nám pálí, nejvyšší čas si taky koupit nějaké pořádné kabrio...

Někteří lidé mají sladký život. Ať už své miliardy zdědili, vytěžili ze země, nebo nějakým šťastným způsobem vydělali, nemusí se vůbec starat o takové ty nudné věci jako je placení nájmu, či hypotéky, rozmýšlením, který supermarket je výhodnější a podobně. Jistě mají spoustu jiných starostí, ale pokud jde o to, užít si života, mají to docela jednoduché.

A pěti z nich v dohledné době jejich sladký život ještě zesládne. Brány historické továrny v Goodwoodu právě opouští prvních pět exemplářů modelu Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé, určených pro zákazníky. Samozřejmě se nedá čekat, že by tihle lidé na něčem extra šetřili, i tak je ale zajímavé, že na všech pěti kusech najdete dvě velmi nákladné příplatkové fajnovosti: kapotu z broušeného hliníku nad dvanáctiválcovým motorem a teakové obložení za zadními sedadly. Při pohledu na fotografii nelze než konstatovat, že to vypadá fantasticky, dokonce i v kombinaci s bílým lakem, který se vrací do módy, ať se nám to líbí, nebo ne.

Nad designem menšího bratra Phantomu se vedou rozsáhlé slovní přestřelky – dokonce ani u nás v redakci není názor sjednocený. Pro někoho je prostě ohromný kabriolet s dveřmi otevíranými dozadu a rámem okna z jednoho kusu hliníku až zbytečně opulentní a vyzývavý, jiní ho naopak obdivují pro neskrývanou majestátnost a graciéznost jeho linií. Jedno je jasné, zajet si v něm na dovču na Riviéru bychom fakt neodmítli!

Honza Koubek

23.7.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist