Průzkum: Co hledají Češi v bazaru?

Internetový portál Sauto.cz přinesl výsledky průzkumu chování zájemců o ojetý automobil. Zde jsou docela zajímavé statistiky.

Podle průzkumu, který si nechal vypracovat internetový portál Sauto.cz, se Češi při hledání nového auta začínají chovat jinak, mění se jejich preference. Drtivá většina z dotázaných (85 %) pak hledá auto na internetu a pro 88 % z nich je rozhodující cena vozu, pro 86 % pak stáří.

DOPORUČUJEME: Speciál o ojetinách – jak správně koupit ojeté auto

Svou roli hrají i najeté kilometry, třetina lidí pak hledá rovnou mezi novými vozy, další třetina mezi vozy, jejichž stáří je 3 až 9 let. Tím se trochu potvrzuje nedávný průzkum, že po silnicích ve skutečnosti jezdí mnohem mladší auta, než co uvádí statistiky.Změnilo se prý i vnímání automatické převodovky – automat už dneska hledá skoro čtvrtina zájemců o ojeté auto, což je velký nárůst. Svou roli v tom zřejmě hraje to, že lidé kupují třeba druhé nebo třetí auto do rodiny, které je určeno hlavně do města, ale také skutečnost, že jsou moderní automatické převodovky efektivní a nezvyšují tolik spotřebu.

Čtěte také: 10 nejčastějších chyb při koupi ojetého auta

Zajímavé také je, že 45 % lidí chce benzínový motor a jen 35 % trvá na dieselu. Ostatním na druhu paliva nesejde a rozhodnou se nakonec podle jiného kritéria. Průzkum také uvádí, že už skoro čtvrtina lidí vyžaduje parkovací senzory, naopak prý zájemcům o nové auto vůbec nezáleží na navigaci či vyhřívaných sedadlech.

Dalibor Žák, zdroj: Sauto.cz

23.8.2012 6:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist