Protiúčet je cestou i ke staršímu vozu

Přibližně jedna čtvrtina ojetých vozidel je pořizována s využitím protiúčtu. Nejde však vždy o pořízení lepšího automobilu. Kdo řeší nepříznivou finanční situaci, někdy zvolí starší vůz a peníze k tomu.

Nákup vozu protiúčtem není žádnou novinkou. Motoristům tato služba nabízí komfortní odprodej svého staršího vozidla autobazaru, který jim následně sníží cenu nového vozu, jenž si zde vyberou. Tato praxe platí už dlouhou dobu. V současnosti se ale objevují i jiné způsoby využití protiúčtu.

Asi 30 % motoristů nakupujících na protiúčet tímto způsobem totiž řeší svou nepříznivou finanční situaci. Protiúčtu přitom využívá přibližně každý čtvrtý řidič kupující automobil v autobazaru. Tedy alespoň pokud se budeme bavit o velkých obchodnících. „Tito motoristé prodají své luxusnější vozidlo a pořizují si u nás levnější vůz. Rozdíl ceny jim vyplácíme okamžitě v hotovosti, což je pro ně vítaný způsob pomoci s řešením finančních problémů,“ říká Petr Vaněček, provozní ředitel AAA AUTO.

Ať už se řidič vydá do autobazaru pro novější, nebo starší vozidlo či automobil nižší třídy, výši protiúčtu se dozví až na místě a nelze ji paušalizovat. „Výše slevy na novější vůz při nákupu na protiúčet je individuální a záleží na způsobu financování,“ upozorňuje zástupce AAA AUTO.


Prodejci většinou dávají lepší podmínky při využití financování, tedy nákupu automobilu na splátky, než při pořízení vozidla za hotové. Nakonec i to může být cesta pro řidiče, kteří potřebují jezdit a současně postrádají finanční prostředky. Je však třeba si uvědomit, že za vůz pořízený na splátky ve finále zaplatíte více, než za automobil koupený za hotové.

Přesto se tento způsob může někomu zdát jako jedna z možností, jak překonat dočasný nedostatek financí. Je-li ale přísun peněz v nedohlednu, měl by si každý jakékoli financování velice dobře rozmyslet.

26.12.2015 11:53| autor: Milan Jirouš

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist