Promotér australského závodu na okruhu v Bathurst použije proti klokanům odstřelovače

(+ videa) Klokani vyskytující se kolem dráhy Mount Panorama Circuit v australském Bathurstu nadělali v předchozích letech závodníkům značné problémy. Teď už nebudou.

Upozornění: Příznivci seriálu Skippy laskavě přeskočí na nějakou jinou veselou stránku a my se podíváme, co je nového u protinožců.

O víkendu se jede dvanáctihodinový vytrvalostní závod na okruhu Mount Panorama u protinožců Bathurst a tamní organizátor opět jednou musel hledat způsob, jak se vypořádat s četnou populací klokanů, která již několikrát značně narušila průběh předchozích podniků. Řešení je typicky Australské – promotér nasadí odstřelovače.

Tedy, přesněji bychom asi měli napsat jejich oficiální funkci „zaměstnanci pro regulaci populace“, každopádně jejich úkol se tím nijak nemění. Kolegové ze Sportscar365 píšou, že střelci byli instruování, aby „svou práci prováděli co nejhumánněji, jak je to je možné“ a své zbraně budou používat, pouze když to bude naprosto nezbytné.

Odstřelovači budou mít své místo na strategickém vyvýšeném postu, odkud budou bránit klokanům ve vstupu na okruh, aby se nestalo třeba to, co loni při Bathurst 1000, kdy jedno ze zvířat vyřadilo Lamborghini pilota Petera Koxe, zatímco byl při podobném incidentu Bathurst 12h poznamenán také David Russell jezdící za Nissan.

Pokud se vám tohle řešení zdá při pohledu na nevinně vypadajícího klokana poněkud barbarské, možná na tom něco bude, každopádně tento vačnatec není v Austrálii považován jen za milé zvířátko, ale dívá se na něj i jako na přemnoženého škůdce. Navíc hamburgery z něj jsou prý docela dobré, takže závod může nakonec skončit i grilovačkou a nejen střílením kvůli hrozícím nehodám.

zdroj: sportscar365.com přes Jalopnik

6.2.2015 2:25| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist