Projekt Volvo: Jsou politici mimo?

Švédové se ostře ohradili proti přirovnání bývalého britského premiéra Gordona Browna k Volvu. Brown prý možná nudný je, ale volva dávno nejsou. Souhlasíte?

Příběh stejně úsměvný jako znechucující se odvíjí ve Velké Británii. Na povrch tu vyplaval nezrealizovaný plán spolustraníků nyní již bývalého premiéra Tonyhio Blaira. Vlastní lidé chtěli nepopulárního (po roce 2005) prvního muže strany sesadit. Jak to souvisí s auty? Labourističtí politici nazvali plán „Projekt Volvo„, protože Blairův plánovaný nástupce, Gordon Brown, je prý stejně nudný jako auta švédské značky. Zní to jako vtip na páteční dopoledne, ale Volvo už vydalo k celé věci tiskovou zprávu.

Několik odstavců se pokouší zákazníkům vysvětlit, že politici jsou mimo. Přirovnání Browna k Volvu – je prý spolehlivý, nezlomný, ale nudný – podle automobilky dávno nesedí. Nakolik chcete tomuto tvrzení věřit, záleží plně na vašem vnímání značky Volvo a jejích nedávných aktivit.

Projekt Volvo nikdy nedošel realizace, protože po deseti letech na ministerstvu financí se Brown nakonec dostal do čela své strany (a vlády) přirozenou cestou. Tony Blair mu ve snaze posílit pozice labouristů vyklidil v roce 2007 pole. Image premiéra od Volva však Brownovi nebyla nic platná, vloni prohrál volby a levice odešla po třinácti letech do opozice.

autoweb.cz

17.6.2011 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist