Prodej auta a odstoupení od smlouvy

Dobrý den,
v září 2020 jsem soukromě prodala os. automobil, Auto je staré 20 let, rok výroby 1999. Kupující se na něj přijeli podívat jen jednou. Před prodejem jsem ještě nechala auto opravit, nestahovalo se el. okénko ve dveřích spolujezdce, dále byl problém se startováním na který byl kupující upozorněn a chtěl abych ještě toto opravit nechala, oprava proběhla zároveň s opravou okénka a mechanik mi doporučil aby se na automobil podíval ještě i auto elektrikář. Automobil při vyzvednutí v servisu normálně startoval. Když si kupující auto vyzvedávali auto také normálně startovalo, Partner kupující se s ním byl ještě projet a uznal že je vše v pořádku a že auto vezmou. Ale je tu jedna věc že jsem nezapsala do kupní smlouvy, že byl v minulosti problém se startováním. Poprvé se mi kupující ozvala s tím abych ji vysvětlila co tam tedy mechanik opravoval, načež ji byl poskytnut telefonní kontakt na autoservis kde byla oprava provedena s tím že ji to zajisté pan mechanik vysvětlí lépe než já.
Nyní po téměř dvou měsících od podepsání smlouvy se mi ozvala kupující s tím že ji auto nestartuje za studena a že ho nechala na své náklady opravit, že to ještě zkusí ale pokud to nepůjde tak bude chtít vrátit peníze a auto mi zpět odevzdat.
Zajímalo by mne pokud auto nechala opravit proč by tedy měl být pořád problém a jestli po její provedené opravě má právo na odstoupení od smlouvy z důvodu skryté vady. Nechci brát zpět automobil s tím že jej mohl nějak poškodit její mechanik.
I přesto že nemáme vady zapsané ve smlouvě, máme v ní jiný odstavec, chci se zeptat zda se mohu bránit tím to odstavcem, který uvedený ve smlouvě je:
U starších vozidel, jejichž skutečný technický stav je velmi obtížně zjistitelný kvůli nejasnému počtu najetých km apod. se pro prodávajícího může doporučit alternativní ustanovení podle § 1916 NOZ: Kupující výslovně prohlašuje, že se vzdává svých práv z vad zboží.
Můžete mi prosím poradit zda se v tomto případě můžu bránit zmíněným odstavcem? Prosím neodkazujte mne na občanský zákoník, protože výkladům zákonů jako lajk nerozumím a proto jsem se rozhodla využít vaší poradny.

děkuji Dvorská Veronika

Odpověď

Dotaz ještě nebyl zodpovězen. Zkuste to prosím později.
6.11.2020 10:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist