prodej-aut-a-prevod-vozidla-v-registru-vozidel-dle-noveho-obcanskeho-zakoniku-cast-iv-352x198.jpg

Prodej aut a převod vozidla v registru vozidel dle nového Občanského zákoníku – část IV.

poradna

Máte jasno v záležitostech prodeje aut, přípravy kupní smlouvy a s tím související oblasti s ohledem na nový Občanský zákoník? Judr. Beran v dané problematice poradí.

Diskuze

3 komentáře

  ppppp

  S tím počátkem pojištění je to úsměvné. Sjednat ho dopředu? Mohu vůbec pojistit vozidlo, které není moje? A co když auto nakonec nekoupím? Oznámím to pojišťovně a budu jí platit do konce měsíce?
  Často si člověk vytipuje více aut na druhém konci republiky a jede koupit max. jedno. To má mít pojistku na 5 aut? Já vím, existuje internet, atd.. Ale i když to zvládnete třeba přes mobil, povezete si ještě tiskýrnu na tisk zelené karty? Dále můžete mít stálého makléře, kterého si přece nepovezete s sebou. Řešit se to nějak asi dá, ale moc jednoduché mi to nepřipadá.

  Tomáš

  Nerozumím jedné věci, proč by se „povinné ručení“ předchozího majitele nemělo vztahovat i na majitele nového? Vždyť majitel vozidla a ten na koho je pojištění napsané mohou být dvě odlišné osoby. Jediné co mě napadá je výluka přímo ve smluvních podmínkách dané pojišťovny.
  A druhá věc – proč by v takovémto případě měla mít pojišťovna nárok na peníze do konce měsíce? Zvlášť, pokud by se na nového majitele pojištění nemělo vztahovat. Podle mě by to bylo bezdůvodné obohacení, a není tady možné argumentovat ani časem potřebným k ukončení smlouvy – když ji ukončením třeba druhý den měsíce, nebo poslední den měsíce, stále by měli dostat peníze do konce měsíce? Navíc mám dojem, že tohle jsem již někde v minulosti zahlédl a došlo ke změně, podle které pojišťovna na peníze do konce měsíce nárok nemá.
  V odobu věcech prosím o doplnění/upřesnění.

  mzxy

  S tím počátkem pojištění to v praxi funguje asi tak, že pokud si sjednáte povinné ručení a z prodeje nakonec sejde , jste poslední osobou která daLA k dispozici své osobní údaje pojišťovně a tak je ze zákona vkládá do informačního systému ze kterého čerlá tyto údaje ČKP.
  Pokud tedy auto nakonec nekoupíte a pojistku obratem zrušíte, stejně vás časem čeká výzva ČKP k úhradě sankčních polatků za nepojištzěné auto. Pokud auto pořád stojí nepojištěné v bazaru, budou se snažit vymáhat „škodu“ po vás.
  Vůbec si nezjišťují údaje z registru vozidel, je to pro ně ztráta času a zbytečné náklady, rovnou obesílají nevinné lidi.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist