prodej-aut-a-prevod-vozidla-v-registru-vozidel-dle-noveho-obcanskeho-zakoniku-cast-ii-352x198.jpg

Prodej aut a převod vozidla v registru vozidel dle nového Občanského zákoníku – část II.

poradna

Orientujete se v oblasti prodeje aut, přípravy kupní smlouvy a s tím související problematice s ohledem na nový Občanský zákoník? Judr. Beran pokračuje s výkladem.

Diskuze

2 komentáře

  mzxy

  Od 1.1.2015 se nebude auto odhlašovat na nového majitele, ale bude se rovnou registrovat. U toho registarčního místa kde má reguistrvoanmý majitel revalý pobyt. Plná moc – písemný souhlas nového majitele bude muset mít podpis, který bude úředně ověřen.
  Je konec falešnách převodů na falešné plné moci.
  Podpis lze nahradit elektronickým podpisem a písemný souhlas zaslat datovou schránkou.

  Pavel

  Vozidlo se třikrát prodalo kupní smlouvou, a osoba která je v TP vozidlo prodala jako první, druhá osoba v něm rok jezdila a prodala ho dál, první osoba odmítá vydat plnou moc k převodu. Za vydání plné moci, požaduje po posledním kupujícím ( čtvrtý majitel vozu) výkupné 10000kč, Vlastnictví přechází kupní smlouvou, v daném případě jde o vydírání. Jak postupovat v právním státě, vlastnictví nepřechází zápisem do jakéhokoliv v registru. mám všechny tři kupní smlouvy, Jak mám postupovat?
  vildator@seznam.cz

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist