Probíhá další Kryštof

Včera začala další celostátní bezpečnostní akce, známá jako Kryštof. Zatím bohužel není známo, kdy skončí.

Předběžné výsledky z prvního kontrolního dne už zveřejnila policie na západě Čech. Přestupku se dopustila více než čtvrtina kontrolovaných řidičů. Zhruba 200 kontrolujících policistů prověřilo 4100 vozidel a zjistili 910 přestupků. V polovině případů jeli řidiči příliš rychle.

„Jako obvykle řidiči nejvíc překračovali povolenou rychlost, a to ve 457 případech. Ve 112 případech byla vozidla v nevyhovujícím technickém stavu, ve 140 se motoristé nepřipoutali bezpečnostními pásy. Dva řidiči požili před jízdou alkohol,“ uvedla západočeská policejní mluvčí Ilona Týmlová.

Zatím poslední podobnou kontrolní akci pod názvem Kryštof plus policisté uspořádali v polovině července. Během jednoho víkendu se zaměřili především na bezpečnost provozu na dálnicích a rychlostních komunikacích. Zvýšený počet policejních hlídek dohlížel hlavně na dodržování rychlosti a zákazu předjíždění pro kamiony. Policisté odhalili 2880 přestupků. Čtyři stovky motoristů neměly dálniční známky, 22 řidičů pilo před jízdou alkohol. Pokutu za chůzi po dálnici zaplatilo také 40 chodců.

V červnu se zase konala evropská dopravní akce Jestřáb, které se kromě českých policistů zúčastnili i kolegové na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rakousku a ve Slovinsku.

Do konce roku by se podle policejního seznamu, který v červnu pronikl na veřejnost, mělo uskutečnit ještě zhruba deset celostátních kontrol řidičů.

ČTK

21.9.2005 9:21

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist