Prezident USA si zahrál fotbal s robotem, kterého vyrobila Honda

Co uděláte jako slušně vychovaný humanoid, který čistě náhodou potká americkou hlavu státu? Samozřejmě v rámci zákonů robotiky napřáhnete nohu a …?!

Tak ona to nebyla zase až taková náhoda, není pochyb o tom, že kdyby se měl k prezidentovi USA dostat nepovolaný robot, tajná služba by s něj udělala řešeto ještě dřív, než by stačil zablikat žárovičkami. Věc se má tak, že za vším stojí Honda. Pro nás zejména výrobce aut, ideálně s logem Type –R.

Nicméně také společnost, která provádí výzkum v oblasti robotiky za účelem vývoje robotů, kteří by pomáhali lidem a zároveň byli schopni vedle nich existovat v lidské společnosti. A ASIMO je jedním z nich. Od svého představení v roce 2000 se robot ASIMO setkal s celou řadou významných osobností z řady zemí a toto byla první příležitost, kdy se ASIMO setkal s prezidentem USA.

Baracka Obamu „náhodou potkal“ v Národním muzeu vědy a inovací (známého pod názvem „Miraikan“) v japonském Tokiu. ASIMO pozdravil prezidenta Obamu v anglickém jazyce – „Mr. President, I am ASIMO, a humanoid robot. It is a pleasure to meet you.“ Čili „Pane prezidente, jsem ASIMO, humanoidní robot. Rád vás poznávám.“ A pak došlo na zmiňovaný fotbal.

Tedy, abychom byli upřímní, tak nešlo o žádný divoký duel plný kliček se zakončením ve stylu Tondy Panenky, ASIMO předvedl některé ze svých naučených pohybů včetně běhu, skákání a kopání do míče.

Jaký si z celé události máme udělat závěr? Popravdě, není nám jasné, jak s touto informací naložit, můžeme třeba doufat, že tak, jako si porozuměl americký prezident s robotem, si vyjdou vstříc i automobilky a Honda pak v rámci spolupráce s průmyslem v USA postaví něco ve stylu NSX s osmiválcem small block?

28.4.2014 1:51

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist