Právě testujeme: Caterham Seven 160 (2014)

Downsizing postihl už i malosériové výrobce. Vydali jsme se proto do Velké Británie, abychom okusili základní model Caterham Seven 160 a zjistil, jestli stále dokáže nabídnout tu pravou radost z řízení.

Získat na test nějaký model malosériového výrobce Caterham je v našich končinách téměř nemožným úkolem, jelikož značka nemá v České republice oficiální zastoupení. A když nemůže Caterham k nám, musíme se vydat my za ním. Proto jsme objednali letenky, sbalili si kufry a vyrazili přes kanál vstříc novým dobrodružstvím.

Caterhamy pro nás určitě nejsou neznámé, znamenají pro nás jedny z nejpurističtějších řidičských nástrojů pod sluncem, takže se na jízdu vážně těšíme. A vůbec nevadí, že se posadíme do základního modelu s miniaturním tříválcem o objemu dvou plechovek Coca Coly, že kterého dokáže turbo vymáčknout na sportovní auto nikterak závratných 80 koní107 Nm.

Důležité je, že základní sedmička neváží ani půl tuny, takže pohledem kalkulačky vychází poměr výkonu ku hmotnosti na slušných 160 koní na tunu. Odtud také pramení název modelu. A co to znamená pohledem stopek? Stovku za slušných sedm sekund a maximální rychlost 160 km/h. Že je to málo? Inu, Caterhamy nikdy nebyly o rychlosti v přímce, ale o dokonalém řidičském požitku v zatáčkách.

K výše řečenému navíc přidejte uzounké pneumatiky, sladce vyvážený podvozek a uprskané cvrlikání tří válců z výfuku. Tohle auto bude prostě skvělé, možná dokonce ten úplně nejlepší Caterham, jaký si můžete koupit. Jestli tomu tak skutečně je, uvidíme už za pár okamžiků.

Plány nám už nemůže zhatit ani stávkující letecký personál, protože právě stojíme před showroomem a bereme klíčky do ruky. Ani typické britské počasí nás neodradí, naopak, zábavě za volantem může jenom přidat. Tak mě napadá, že já jsem si měl zabalit pláštěnku?

12.5.2014 10:50| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist