zelena-karta-autoweb-cz-352x198.jpg

Povinné ručení: Barva zelené karty se od července změní

legislativa

Řidiče čeká od 1. července 2020 po dlouhé éře tzv. zelených karet, které prokazují, že má řidič pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení), změna. Od začátku letních prázdnin už budou moci pojišťovny podle evropské mezinárodní shody států zelenokaretního...

Diskuze

23 komentářů

  Tak to mě rve žíly.

  Petr

  Snad změna barvy papíru nebude důvod ke zdražení. JInak,známé teď došlo platit povinné ručení,kvůli důvodu tvořit větší rezervy bylo povinné zvýšeno z 1919 kč/rok na 3820 kč/rok. Docela drastické zvýšení,asi už tam jsou započítány náklady na nákup bílého papíru pro celý zlínský kraj…….

  Enigma

  Vidím to spíše jako praktickou věc, pojišťovna může dokument poslat elektronicky a ten lze pak bez větších problému vytisknout na domácí tiskárně. Neboli konečně přišli na to, že by doklad o zaplacení povinného pojištění mohl být printer-friendly.

  Pavel

  Pro Enigmu. Oni prisli na to, ze muzou usetrit za posilani a tisk a muze si to vytisknout platici zakaznik. Vytisteny v aute to musite mit. Az to bude digitalni kompletne, ze to nebudete muset vozit, tak to bude eco friendly, ale takhle je to jen prenos nakladu na nekoho jineho…

  Milan

  Proč to nemá kompaktní rozměry třeba credit card,a né jako vysvědčení moc nepraktické.

  Jiří Troták

  Vytisknu si to opet na zeleny papir. Je to snad nejdulezitejsi „papir“ v aute. Tedy pri cestovani, napr. cely Balkan (Srbsko, Bosna a Hecegovina, Cerna hora, Albanie) nezajima technicak ci ridicaj. Ale „green carte“ chteji vzdy.

  Zdeněk

  Dříve jsem měl od pojišťovny potvrzení o zaplacení pjistky
  ve vikosti kreditky nebo možná OTP a u nás to stačilo.
  Pouze do zahraničí musel sebou člověk vozit zelenou
  plachtu. všechno se dá elektronicky načítat, proč se neudělají
  elektronické karty (kreditky pro celou EU, kde pojišťovna načetla
  zaplacení roku a každý polda by si to čtečkou mohl ověřit.

  Vladimír

  No konečně zpráva hodná 21. století 😀 Kolik europoslanců se tím muselo kvalifikovaně zaobírat za desetitisíce € než dospěli k jednotnému názoru, že potvrzení pojištění má stejnou hodnotu jak na zeleném papíru tak na bílém papíru. Ještě nedávno se tu řešilo jestli je zelené karta správně a dostatečně zelená …………

  Petr

  Důležité je že EUnie něco nařídí a všichni se s toho postavíme do pozoru.Odejít z EU je naše a celé východní evropy možnost jak si udržet svoje zákony a nemuset poslouchat fašistická nařízení pitomců z EUnie.

  Ra

  Barva není důležitá.I když název je zavádějící.Zelená karta co není zelená.Raději bych řešil praktičnost velikosti či vůbec existenci takového dokumentu.

  Nakonec Japonec

  For Autoweb: udělejte si do diskuse „bodování“ = aby mohl každý vyjádřit souhlas nesouhlas s názorem – takhle je toúplně k ho…, a nemá cenu se na Vaše stránky často vracet :-))))))

  Petro111

  Zase přišel nový zaměstnanec a ukazuje jak nové koště dobře mete,ale k věci mám problém s Generali,ta se spojila s českou a od té doby nic nefunguje jako dříve,vrchol by byl kdyby se spojili s českou poštou,to už by nešlo vůbec nic

  Apatsche

  Pojišťovny se chovají jako „šmejdi“ a jestli mi to napíšou na zeleném nebo bílém, je mi putna. Je dobré vědět, že se Evropa umí s tak důležitou věcí vypořádat. 🙂

  Well.Bloud

  Nikdy nebylo v zákoně, že musí mít zelenou kartu. Můžete to hledat, jak chcete, ale je tam jen označení „zelená karta“ ale o barvě dokumentu tam není ani slovo. Taky jsem se už na úřadě hádal a uhádal to. Howgh.

  miro

  Pokud kartu nemusím vozit s sebou, což by v rámci unie mělo platit pro všechny státy, tak k čemu mi bude doma vytištěná bílá karta ?
  Při nehodě ji mít nemusím.
  Pro hlášení škody pojišťovně ji nepotřebuji.
  Na podpal v kamnech je příliš malá.

  Rus

  Vše se musí měnit, to by někteří jedinci neměli co vymýšlet. Všude se vše mění, je to trend, mladej něco vymyslí a hurá. A tak se plýtvá penězi.

  Eduard

  Další nesmysl. Jak bude policie zjišťovat, zda má auto povinné ručení u vozidla se zahraniční SPZ? To může na místě rychle zjistit akorát tak u vozidla s českou SPZ. Osobně bych ponechal povinnost vozit u sebe zelenou kartu při výjezdu s vozidlem do zarhaničí. Za mne další nesmysl.

  J.K:

  Spousta diskutujících si neuvědomuje co všechno na Zelené Kartě je a kde všude platí. Musí tam být značky států kde platí – a je jich opravdu hodně, dnes je tam většinou i třebas Maroko, Rusko a podobné státy mimo EU. Z Evropy a okolí většinou neplatí pouze v jediném státě – v Kosovu.
  Že není zapotřebí na cestách ? Ale to je další omyl, v mnoha zemích je to podstatný a kontrolovaný dokument k překročení hranice. Při problémech si ji také rádi zabavují policisté – proto je dobré mít na cestách i duplikát.
  Že není zapotřebí při nehodě ? Další omyl – podle čeho se asi vyplňuje v Záznamu o dopravní nehodě pojišťovna účastníka nehody ? Je na ní číslo na asistenšní službu – nemá cenu ho psát jinde, tohle má prostě každý po ruce.
  Barva ? Zelená je podle mne lepší, mnohem jednodušeji se najde v bílých papírech.

  Patrik

  Opravdu mi přijde, že za pojištění auta hodně přeplácím, která pojišťovna z vašich zkušeností nabízí nejvýhodnější pojištění auta? Musím to nějak už začít řešit.

  Dominik

  Nedíval jste se na ceny na srovnávači pojištění? Já jsem takhle našel výhodnější nabídku a pojištění na auto jsem si předělal k jiné pojišťovně. Celé jsem to zvládnul online, takže jsem nemusel chodit ani na pojišťovnu.

  Patrik

  Na srovnávač pojištění jsem se tedy nedíval. Popravdě ani moc nevím, jak tohle funguje?

  Dominik

  Mám zkušenost se srovnávačem pojištění Klik .cz, kde si hned na úvodní stránce zvolíte pojištění povinné nebo havarijní. Pak kliknete na porovnat ceny a vyběhne na Vás tabulka, kde vyplníte údaje o sobě a svém autě. Pak dáte vypočítat a uvidíte porovnání pojistek, kde si můžete konkrétní možnost vybrat a rovnou i online sjednat. Odpadá tak cesta na pojišťovnu a navíc přes srovnávač pojištění jste schopný mít daleko výhodnější cenu.

  Josef

  Pěkná blbost! Udávaná výhoda tisku doma je nesmysl, není problém koupit si zelený papír. Zelená barva byla nápadná mezi dokumenty, tohle je jen cár papíru mezi ostatními. Kdyby ti nagramoti raději změnili ten přihlouplý formát. A že v budoucnu to bude pouze v elektronické podobě to je také blbost. To si mají všichni kupovat nové mobily? Je vidět, jak mobilová lobby dobře funguje. Ať žije EU!

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist