Povinná výbava – co se zase změnilo?

Od 19. července dochází k určitým menším úpravám v povinné výbavě motorových vozidel. Týkají se hlavně reflexní vesty a lékárničky.

V pondělí 4. července vyšla ve Sbírce zákonů novela vyhlášky 341/2002 Sb., kterou došlo ke změně a úpravě v rozsahu povinné výbavy motorových vozidel. Změna je to relativně malá a jedná se o následující:

– reflexní vestu s sebou nemusí (oproti dnešku) vozit řidiči motorek a mopedů
– z povinné výbavy byl odstraněn leták s postupem při první pomoci
– z povinné výbavy byla odstraněna resuscitační rouška.

​Tato změna neznamená, že v autě nebo motorce resuscitační roušku a  leták o postupu při nehodě nemůžete mít, ale od 19. července to můžete klidně tam odtud vyhodit, protože to už nebude povinností s sebou vozit.

Stejně tak řidiči motorek a mopedů již nebudou muset vozit reflexní vestu.Samozřejmě nám nic nebrání klást si otázku, co za experty to tam původně doporučilo, když o 6 měsíců později (předcházející novela týkající se změny lékárniček nabyla účinnosti, přesněji řečeno skončilo přechodné období, od kdy už novou lékárničku museli mít všichni, 1. 1. 2011) se to už zase dává pryč. Úvahy na podporu názoru z mého posledního blogu o tom, jak se problematika silničního provozu dostává pod silnější a silnější tlak lobby, jejichž účelem je jen dostat z nás víc a víc peněz, se proto hned nabízejí.

Účinnosti tato změna nabývá 19. července 2011.

JUDr. Tomáš Beran

14.7.2011 8:30| autor: JUDr. Tomáš Beran

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist