Poslední test dokončen, tým Peugeot Total je připraven opanovat Dakar 2018

V lednu 2017 získal na Dakaru tři první místa, teď Team Peugeot Total dokončil sedmé a závěrečné testy v Maroku a je připraven na další ročník této nejnáročnější vytrvalostní rallye světa
total.jpg Zdroj: archiv redakce

Rallye Dakar 2018 se pojede (od 6. do 20. ledna 2018) dnes už tradičně v Jižní Americe a na její start se za značku Peugeot v novém závodním voze 3008DKR Maxi postaví posádky ve složení Stéphane Peterhansel / Jean Paul Cottret, Sébastien Loeb / Daniel Elena, Carlos Sainz / Lucas Cruz a Cyril Despres / David Castera. Pokud jen vzdáleně sledujete motorsport, tak víte, že tohle je skutečný Tým snů.

Na čtyři posádky „Dream Teamu“ značky Peugeot v lednu čeká 10 000 kilometrů na velmi obtížné trati vedoucí přes Peru, Bolívii a Argentinu. Na programu je 15 etap a nejrůznější terén zahrnující písečné duny, horské andské průsmyky i pouště, k tomu se připojí i nástrahy extrémního počasí. Oficiální trať rallye Dakar 2018 organizátoři (A.S.O.) odhalí 22. listopadu.

Zatímco složení týmu Peugeot Total zůstává pro Dakar 2018 nezměněno, závodní vozy prošly velkými změnami, jejichž cílem bylo optimalizovat výkonnost. Technický tým divize Peugeot Sport zapracoval na tom, aby byl Peugeot 3008DKR Maxi s ohledem na výzvu, která před ním stojí, co nejspolehlivější. Architektura vozu byla převzata od sériového SUV Peugeot 3008, který byl zvolen „Autem roku 2017“: třílitrový motor se dvěma turbodmychadly a pohon 2 kol. Nejviditelnější změna se týká rozchodu, který byl pro větší stabilitu rozšířen o 20 cm. Došlo ke zlepšení odpružení, aby se vůz snadněji řídil.

Všichni jezdci i spolujezdci se aktivně podíleli na testovacím programu, díky němuž najel vůz Peugeot 3008DKR Maxi v letošním roce v Maroku, Portugalsku a ve Francii více než 18 000 kilometrů. Jsou si nicméně vědomi, že nejnovější předpisy nehrají v jejich prospěch. Minimální hmotnost, kterou musí vozy Peugeot splňovat, se zvýšila, zatímco vozy konkurentů byly odlehčeny, a i v jiných oblastech mají větší volnost. Na Dakaru ale vždy platí, že největší výzvou je povaha samotného závodu.

Členové čtyř posádek „Dream Teamu“ Peugeot získali, ať už v automobilech, nebo na motorkách, celkem 19 celkových a 148 etapových vítězství, takže jde o nejúspěšnější tým v historii Dakaru. I přes tyto výsledky si Peugeot před 40. ročníkem tohoto legendárního závodu – a 10. v Jižní Americe – zachovává velkou pokoru. Peugeot v něm zvítězil celkem šestkrát: první úspěch je z roku 1987 ve voze Peugeot 205T16 Grand Raid.

31.10.2017 11:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist