Poslední dvě zatáčky okruhu Catalunya doznaly změn

Úprava vedoucí ke zpomalení ale našla málo pochopení. [FOTO]

Majitelé okruhu v Barceloně dokončily změny v oblasti posledních dvou zatáček, které byly v posledních letech příčinou ošklivých havárií. Znamená to, že do poslední zatáčky budou jezdci vjíždět daleko pomaleji než dříve.Pro náčrtek změny klikněte sem.
Klikněte pro foto 1foto 2.Změny layoutu se ale ne u všech setkaly s pochopením. David Coulthard věří, že majitelé okruhu promarnili dobrou příležitost. Navíc změna nebyla s jezdci prý vůbec konzultována.Skot ale současně dodal, že změna by mohla vést k nárůstu možností k předjíždění v první zatáčce okruhu.“Neznám jezdce, který by o těchto změnách věděl a teď nevím o nikom, kdo by řekl wow, to je ale pekné řešení,“ zlobí se Coulthard.“Jezdci neviděli nic, dokud bagry nezačaly hýbat s tratí,“ přidal se Mark Webber. „Poslední dvě zatáčky byly skvělé, tedy pokud na autě zůstalo všechno co má, jinak to byla docela slušná rána. Slyšel jsem dokonce, že motorbiky budou používat starou verzi.“Mark Webber si narozdíl od Coultharda nemyslí, že by to vylepšilo možnosti předjíždění v první zatáčce.“Ne, první zatáčka stejně není dostatečně široká, z poslední zatáčky se nevyjíždí z nízké rychlosti, budeme tam tak na pětce,“ dodal Australan.

Tomáš Richtr

30.1.2007 9:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist