Poslanci schválili nový občanský zákoník

Změna se týká nás všech a řeší, mimo jiné, i konkrétní případy spojené s nákupy aut. Třeba ten, kdy někdo koupil ojeté auto a to bylo kradené.

Ve středu 9. listopadu Poslanecká sněmovna ve třetím čtení schválila návrh nového občanského zákoníku. Tento návrh je výsledkem jedenáctileté práce komise ministerstva spravedlnost a přináší novou, moderní úpravu soukromoprávních vztahů.

Ne, definici dálničního piráta tam nehledejte, ani povolení lynčovat někoho, kdo se chová k ostatním na silnici i mimo ni jako gauner. Novela ale řeší, mimo jiné, případ jak vystřižený z každodenního života průměrného českého bazárníka, respektive jeho zákazníka.Modelová situace tak, jak platí dnes. Jdete do autobazaru, koupíte si auto. To se později ukáže jako kradené, a tak je vám zabaveno. Nemáte dopravní prostředek, nemáte peníze, nemáte nic.

Nový systém řeší otázku „dobré víry,“ se kterou jste nakupovali a pokud je zřejmé, že jste o nelegálnosti předmětného zboží, v našem případě auta, nevěděli a pořídili jste si ho v dobré víře, nepřijdete o ně. ​Skvělá zpráva, někteří z nás v redakci by mohli o desetitisících korun prodělaných při „výhodných nabídkách“ mluvit hodiny a hodiny. Zatím ale pozor na předčasné radovánky a bezhlavé transakce s neprověřenými auty, zákoník nezačne platit dřív než za rok.

10.11.2011 9:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist