Porsche zdrží projekty malého sporťáku a SUV

Nový šéf Porsche chce přehodnotit plány automobilky, nová řada SUV tak možná nebude.

Matthias Mueller, který nyní vede automobilku Porsche, pozastaví všechny chystané projekty. Jediné, čemu červenou nevystavil, je nová generace Porsche 911 (ta je již v pokročilém stádiu vývoje) a modifikace pro Porsche Panamera.

Mueller řekl, že si musí vedení znovu sednout a pečlivě probrat směřování automobilky. Mluvit se ale bude hlavně o produktech, jak moc se nabídka vozů roztříští a jakým směrem se bude značka ubírat.Pozastavení plánů se týká hlavně očekávaného „baby Porsche„, které má být vstupním modelem ke značce, jakýmsi Porsche pro chudé. Někteří lidé v automobilce se ho ale bojí, že by mohl z Porsche udělat levnou značku. Přeci jen, cenou by se tento model dostal do teritoria Audi TT, BMW Z4 a Mercedesu SLK, a to by bylo zřejmě nepřijatelné. Nejlevnějším Porsche tak zřejmě nadále zůstane Boxster.

Druhým modelem, který možná půjde na špalek, je nové malé SUV, které by se postavilo v nabídce pod Cayenne. Matthias Mueller nepochybuje o úspěchu tohoto modelu, ale obává se, že nabourá exkluzivitu a duch značky Porsche ještě více než větší Cayenne.Šéf Porsche se také pustil do Martina Winterkorna, který vede celý Volkswagen. Řekl, že je sice hezké chtít po Porsche vyrobit 150 000 aut za rok, ale krom zisku je pro značku důležitá právě exkluzivita. Z Porsche se prý nesmí stát masový výrobce.

Porsche v současnosti prodává kolem 75 000 aut za rok. Ekonomická recese tak příliš nepomohla plánům prodat 100 000 aut. Polovinu prodaných aut má na svědomí SUV Porsche Cayenne, které sice není „pravým Porsche“, ale automobiku živí a dotuje vývoj specialit.

autoweb.cz

13.10.2010 6:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist