Porsche testuje hybridní 911

Bože, ochraňuj nás od všeho zlého!

Mysleli jsme si, že si někdo dělá legraci, ale je tomu skutečně tak. V současné době pobíhá intenzivní vývoj nové generace Porsche 911 a hybridní ekologický model je jednou z testovaných variant. Potvrzují to aspoň očitá svědectví a úniky informací z automobilky.

Hybrid sice ještě nedostal zelenou od vedení, které má teď úplně jiné starosti, ale vývoj ho připravil a nyní zkouší jeho možnosti. Náhodní pozorovatelé totiž zahlédli prototypy Porsche 911, které se pohybovaly velmi tiše a při akceleraci nevydávaly charakteristický zvuk. To svědčí o tom, že tato Porsche nebyla poháněna klasickým spalovacím motorem.

Spekuluje se, jak velký by mohl hybridní pohon být, aby neomezil užitné vlastnosti Porsche 911 a aby nepřidal zbytečná kila hmotnosti. Porsche zřejmě použije jednoduchý elektromotor napojený přímo na motor spalovací, což by ušetřilo místo a hlavně by umožnilo použít konvenční převodovky a malé baterie. Elektromotor by tak spalovacímu motoru pouze odlehčoval a nebyl by primárním pohonem. Pouze na elektřinu se bude 911 pohybovat jen v nízkých rychlostech. Hybridní Porsche 911 by mohlo mít až o 25 % nižší emise oproti standardní verzi.

Pokud by se hybridní Porsche 911 skutečně dostalo z fáze prototypu až do sériové výroby, dříve jak v roce 2013 ho neuvidíme. Jen teď nevíme, co je menší zlo – jestli hybrid nebo diesel. Hlavně, aby tradiční modely zůstaly v nabídce nadále…

autoweb.cz

28.7.2009 8:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist